Jak przygotować?

 • Mrożone warzywa - czy można je piec w piekarniku i gotować na parze? Wyjaśniamy

  Mrożone warzywa - czy można je piec w piekarniku i gotować na parze? Wyjaśniamy

  Mrożone warzywa to doskonałe rozwiązanie, gdy potrzebujemy przygotować szybki dodatek do jakiegoś dania lub zjeść lekką przekąskę. Dobrze zastąpią świeże warzywa, gdy nie mamy do nich dostępu. Czy mrożone warzywa można upiec w piekarniku? A przygotować na patelni? Jak zrobić je na parze?Wszystko wyjaśniamy!

  aleko
 • Dżem z dyni i jabłek - doskonały pomysł na jesienne przetwory

  Dżem z dyni i jabłek - doskonały pomysł na jesienne przetwory

  Dżem z dyni i jabłek wielu osobom kojarzy się z dzieciństwem: kuchnią mamy lub babci. Dynia i jabłko to najpyszniejsze skarby jesieni - warto połączyć je, przygotowując pyszne przetwory! Dżem z dynią i jabłkami to nie tylko wspomnienie dzieciństwa, ale także prawdziwa dawka jesiennego smaku. Jak go przygotować?

  aleko
 • Sałatka z kurczakiem - przepis na pyszną sałatkę na imprezę

  Sałatka z kurczakiem - przepis na pyszną sałatkę na imprezę

  Sałatka z kurczakiem i ananasem to jedna z najpopularniejszych sałatek pojawiających się na naszych stołach podczas przyjęć. To także doskonały pomysł na kolację oraz na sycący lunch do pracy lub szkoły. Jak zrobić sałatkę z kurczakiem i ananasem? Sprawdź nasz przepis!

  aleko
 • Ciasto z czereśniami - przepis na pyszne ciasto z owocami

  Ciasto z czereśniami - przepis na pyszne ciasto z owocami

  Ciasto z czereśniami to prosty wypiek, który możesz przygotować łatwo i szybko. Słodkie, pulchne i aromatyczne będzie doskonałe na podwieczorek czy spotkanie w gronie najbliższych. Jak upiec placek z czereśniami? Zapraszamy po trzy przepisy!

  aleko
 • Zalewa do papryki marynowanej

  Zalewa do papryki marynowanej

  O tym, że zalewa do papryki konserwowej oraz tej w oleju jest bardzo ważna, doskonale wiedzą wszyscy, którzy przygotowują przetwory. Wpływa ona na smak papryki - może nadawać nutę słodyczy lub ostrość. Dobra papryka marynowana to nie tylko warzywo dobrej jakości i odpowiednie przygotowanie. To także zalewa doskonale przygotowana. Jak ją zrobić?

  aleko
 • Peklowanie mięsa - jak to się robi? Wyjaśniamy, jak peklować mięso krok po kroku
 • Grzyby marynowane - co można z nich przyrządzić? Zobaczcie, jak wykorzystać grzyby marynowane w daniach i przekąskach