Jak przygotować?

 • Masło jest zbyt twarde? Oto kilka metod na jego ekspresowe zmiękczenie
 • Sekretne kroki do idealnej panierki? Solanka i podwójne panierowanie to nie wszystko
 • Jak zrobić syrop z cebuli, by był najskuteczniejszy? Pamiętaj o kilku ważnych zasadach
 • Sałatka wiosenna, czyli jak przyrządzić apetyczną bombę witaminową

  Sałatka wiosenna, czyli jak przyrządzić apetyczną bombę witaminową

  Sałatka wiosenna to antidotum na rozbudzenie organizmów po sezonie zimowym. Stragany zachęcają kolorowymi warzywami, których zimą albo próżno szukać, albo są dostępne w wysokich cenach. Dlatego wiosna to czas, w którym warto sięgnąć po zwiększoną dawkę świeżych warzyw i przygotować pyszną sałatkę wiosenną. Jak? Oto nasza propozycja.

  olaru
 • Kumkwat - jak jeść ten egzotyczny owoc?

  Kumkwat - jak jeść ten egzotyczny owoc?

  Kumkwat to egzotyczny owoc, który od jakiegoś czasu można spotkać w sklepach i hipermarketach. Zwykle alejki z takimi rarytasami są omijane, bo nie wiemy jak smakują i do jakich potraw można je użyć. Postaramy się rozwiać wasze wątpliwości i wyjaśnić, co to w ogóle jest kumkwat i jak jeść ten owoc.

  olaru
 • Sałatka śledziowa z ziemniakami i groszkiem, czyli siostra słynnego śledzia pod pierzynką
 • Tort komunijny - jak upiec i jak przygotować?

  Tort komunijny - jak upiec i jak przygotować?

  Tort komunijny to jeden z najważniejszych elementów przyjęcia, które odbywa się po uroczystości Pierwszej Komunii Świętej. Ważne, żeby tort był i piękny, i smaczny, bowiem choć jest on głównie poczęstunkiem dla gości, dziecko, które jest tego dnia w centrum zainteresowania, również powinno być nim zachwycone. Torty komunijne - jak zrobić?

  aleko
 • Ser ricotta - do czego go wykorzystać? Pomysły na dania

  Ser ricotta - do czego go wykorzystać? Pomysły na dania

  Ser ricotta to miękki, niedojrzewający włoski ser produkowany z serwatki mleka krowiego, owczego lub koziego. W naszych supermarketach najłatwiej dostać ten z mleka krowiego, ale w Internecie lub w specjalnych sklepach można znaleźć również inne jego wersje. Z czym jeść ser ricotta? Do czego go wykorzystać?

  aleko
 • Sałatka z kurczakiem wędzonym - pomysły i przepisy

  Sałatka z kurczakiem wędzonym - pomysły i przepisy

  Sałatka z kurczakiem wędzonym z ananasem i kukurydzą to jedna z tych sałatek, które najczęściej pojawiają się na naszych stołach. Wiecie, jak ją przygotować? Jeśli nie, to zapraszamy po przepis! Nie jest to jednak jedyna sałatka z wędzonek kurczaka, jaką można przygotować. Mamy też pomysł na coś lżejszego! Do czego sałatka z kurczakiem pasuje najlepiej?

  aleko
 • Sałatka wielkanocna - jaką podać?

  Sałatka wielkanocna - jaką podać?

  Sałatka wielkanocna na świąteczne śniadanie to jedna z najważniejszych potraw tego uroczystego posiłku. Na pewno powinna zawierać najważniejszy produkt tych świąt - jajko. A co poza nim? Jakie sałatki na Święta Wielkanocne przyrządzić? Mamy dla Was trzy propozycje na sałatki na wielkanocne śniadanie!

  aleko
 • Torty na 18 - pomysły i przepisy

  Torty na 18 - pomysły i przepisy

  Torty na 18 urodziny muszą być wyjątkowe. W końcu to jedna z tych rocznic, które obchodzimy najhuczniej! Podczas urodzinowego przyjęcia oprócz doskonałej atmosfery i świetnej zabawy warto również zadbać o pyszne jedzenie i wspaniały tort. Jaki tort na 18 przygotować? Polecamy dwa przepisy!

  aleko
 • Wołowina po burgundzku - danie z klasą

  Wołowina po burgundzku - danie z klasą

  Wołowina po burgundzku to jedno z tych dań, które wypada zaserwować na uroczystym obiedzie. Tym daniem na pewno podbijesz serce wybranka lub wybranki, jego lub jej rodziców, swoje własne. i w zasadzie wszystkich, którym to danie zaserwujesz. Wołowina po burgundzku - z czym przygotować to danie? Zapraszamy po przepis!

  aleko