18+
Uwaga!

Ta strona zawiera treści przeznaczone wyłącznie dla osób dorosłych

Mam co najmniej 18 lat. Chcę wejść
Nie mam jeszcze 18 lat. Wychodzę

Nie dasz rady otworzyć butelki? Zapomniałeś korkociągu? Oto myki przydatne podczas picia wina

Chociaż sylwestrowa zabawa zazwyczaj kojarzy się z otwieraniem szampana, przed północą na stół trafiają inne trunki. Niektóre - jak wino - mogą przysporzyć wielu problemów. Nie w każdym domu jest korkociąg, zdarza się, że korek zaklinuje się w butelce, a przy odrobinie nieuwagi imprezową kreację może zrujnować wielka plama. Jak sobie poradzić? Mamy kilka wskazówek.
myk wino myk wino gazeta.tv

Otwieranie wina bez korkociągu

Nigdy nie wiadomo, w jakich warunkach trzeba będzie otworzyć wino, a brak korkociągu może popsuć najlepszą zabawę. Na szczęście istnieje kilka sposobów, dzięki którym brak odpowiedniego otwieracza nigdy cię nie zaskoczy. Przedstawiamy trzy metody o różnym stopniu trudności.

Zaklinowany korek, z którym nie radzi sobie otwieracz

Zbliża się sylwestrowa zabawa, a ty nawet z otwieraczem nie możesz otworzyć wina, bo w butelce zaklinował się korek? Spokojnie, są na to proste myki! Najlepszym sposobem jest rozgrzanie szyjki butelki. Można to zrobić na trzy sposoby: pocierając dłońmi, podgrzewając zapalniczką lub wkładając na chwilę do gorącej wody. Szkło rozszerzy się, a korek wydostanie się bez trudu!

Jak szybko usunąć plamę z czerwonego wina?

Plama z czerwonego wina z pozoru wygląda na bardzo trudną do usunięcia. Na szczęście my znamy skuteczny i szybki sposób, żeby się jej pozbyć. Wszystko, czego potrzebujesz masz w domu.

Praktyczne wykorzystanie korków od wina

Jesteśmy przekonani, że niemal w każdym domu znajdą się jakieś korki od wina. Proponujemy ich nie wyrzucać, a zacząć magazynować. Po co? Odpowiedź znajdziesz w powyższym wideo.

Więcej o: