McDonald's otworzył kierunek studiów dla swoich pracowników. Będzie im finansować naukę

Luźny dresscode i owocowe piątki? Polski oddział McDonald's poszedł o krok - duży krok - dalej. Wraz z warszawską uczelnią zaoferował swoim pracownikom... studia zaoczne.

Niecodzienne benefity pozapłacowe

Jeśli cieszyliście się na możliwość pracy zdalnej i zwrot kosztów dojazdów do pracy, to co powiecie na nową inicjatywę McDonald's, który swoim pracownikom zaoferował darmowe studia? Sieciówka stawia na rozwój zatrudnionych u siebie osób, zatem postanowiła otworzyć swój własny kierunek studiów, przeznaczony wyłącznie dla nich.

Studia dla pracowników

Współtwórcą inicjatywy jest warszawska Akademia Leona Koźmińskiego. To z tą uczelnią sieć restauracji podpisała umowę na utworzenie kierunku zaocznych studiów licencjackich z zarządzania w sektorze QSR, czyli restauracji szybkiej obsługi (ang. quick-service restaurants). Jakie są wymagania, by pozytywnie przejść etap rekrutacji? Dana osoba musi pracować w sieci przez co najmniej trzy miesiące i musi mieć wykształcenie średnie, ale nie wyższe. McDonald's chce w ten sposób podwyższać kwalifikacje swoich pracowników w kontekście pracy w korporacji.

Kierunek ruszy już w październiku tego roku i będzie w całości sfinansowany przez sieciówkę. 1100 godzin zajęć podzielono po równo na wykłady i część praktyczną, która odbywać się będzie w restauracjach McDonald's. Program ma objąć między innymi zajęcia z marketingu, logistyki, ochrony środowiska i zarządzania zespołem.

Inicjatywa ta jest wynikiem ogólnoświatowego programu sieciówki "Archways to Opportunity" dotyczącego edukacji i poszerzania horyzontów.

Zobacz również:

Więcej o:
Komentarze (21)
McDonald's otworzył kierunek studiów dla swoich pracowników. Będzie im finansować naukę
Zaloguj się
 • gj61

  Oceniono 3 razy 3

  Licencjat z "Budowy czisburgera" i podawania do stołu w barze... oooops... zaczęli odważnie podawać widelce bywalcom... znaczy RESTAURACJA!!

 • laborantkolaborant

  Oceniono 7 razy 3

  Studia wyższe ze specjalnościami kasjer i sprzątaczka?

 • sselrats

  Oceniono 6 razy 2

  Najwazniejsze, ze bedzie kod dresowy.

 • super-kuper

  Oceniono 1 raz 1

  Przydałby się od razu podyplomowe, dla pracowników którzy już mają wyższe wykształcenie

 • laborantkolaborant

  Oceniono 3 razy 1

  A później jeszcze tylko doktorat z frytek i drzwi do sławy staną otworem!

 • hmmm11

  Oceniono 1 raz 1

  W Niemczech to istnieje od X lat. Ma to nie tylko Mc donald ale i Lidl czy aldi. Swoje szkoly gdzie ksztalca sobie od magazyniera kasjerki po informatyka czy przedstaweiciela handlowego. Ale przez lata o to chodzilo by luldzie po ekonomi byli przjmowani na stanowisko jako niewykfalifkowany a jego kolega w niemczech po 3 latnim kursie magazyniera nie dosc ze mial oplacona nauke o zarabia leppiej

 • jan700

  Oceniono 9 razy 1

  Będą studiować wkład środowisk LGBTQ+ w rozwój fizyki i chemii w 18 wieku.

 • seczytam

  Oceniono 2 razy 0

  Magisterburger, specjalizacja Wieśmaki :D

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX