Coca-Cola na Węgrzech poparła homoseksualistów. Firmę ukarano grzywną

Koncern Coca-Cola przegrał sprawę w węgierskim sądzie i został ukarany przez urząd grzywną w wysokości 500 tys. forintów (około 6500 zł). Niektórym środowiskom i politykom nie spodobała się kampania reklamowa z plakatami i billboardami pokazującymi pary tej samej płci.

Zero cukru, zero uprzedzeń

W lipcu tego roku gigant rozpoczął kampanię, która dotyczyła homoseksualizmu. Na przystankach i w innych miejscach publicznych pojawiły się plakaty i billboardy obrazujące pary tej samej płci, które wspólnie piły colę. Hasłem przewodnim było "Miłość to miłość. Zero cukru, zero uprzedzeń".

Sprawdźcie przepis na pyszne udka w coli. To prosta i szybka propozycja na obiad.

Kontrowersje wokół kampanii Coca-Coli

Kampania nie spodobała się organizacji chrześcijańskiej CitizenGO, która szybko zainicjowała petycję o zatrzymaniu działań Coca-Coli promujących (w jej opinii) akceptację homoseksualizmu. Podpisało ją 20 tysięcy osób. Pojawiły się też głosy zachęcające do bojkotu produktów koncernu. Wśród nich znalazł się także jeden z polityków konserwatywnej partii Fidesz - Boldog Istvan. Na swoim profilu na Facebooku opublikował logo firmy przekreślone grubą, czarną linią.

Odcinam się od kampanii plakatowej Coca-Coli. Dopóki nie usuną prowokujących plakatów z Węgier, nie będę spożywać ich produktów! Proszę wszystkich o to samo!

- napisał pod postem.

Koncern ukarany za reklamę dotycząca homoseksualizmu

W wyniku skargi obywatelskiej, sprawa trafiła do sądu. Urząd komitatu (województwa) peszteńskiego postanowił ukarać koncern grzywną w wysokości 500 tys. forintów, czyli równowartości 6500 złotych, a także zakazem publikowania tego typu reklam w przyszłości. Podstawą do wymierzenia takiej kary miał być fakt, iż kampania złamała punkt ustawy o reklamach. Dokument ten zakazuje promowania rzeczy i zjawisk mogących zaszkodzić rozwojowi dzieci i młodzieży pod względem fizycznym, duchowym, emocjonalnym i moralnym.

Zobacz również:

Więcej o:
Komentarze (128)
Coca-Cola na Węgrzech poparła homoseksualistów. Firmę ukarano grzywną
Zaloguj się
 • pszczolkaprezesa

  Oceniono 17 razy 7

  Hasło "Miłość to miłość. Zero cukru, zero uprzedzeń" - zdaniem węgierskiego sądu może zaszkodzić rozwojowi dzieci i młodzieży pod względem fizycznym, duchowym, emocjonalnym i moralnym.
  Kuriozum!
  Widać o co chodzi szczerbatemu w "reformie" sądownictwa u nas - aby było tak jak na Węgrzech!
  Przerażające co można robić w XXI wieku w tzw. cywilizowanych krajach.

 • andrzej2310

  Oceniono 10 razy 6

  Brawo Coca cola. Fidesz juz tonie. Budapeszt nie dla zlodziei Orbana.

 • remo29

  Oceniono 8 razy 4

  6,5 tys? Najtańsza reklama na świecie zawsze jest dziełem oszołomów.

 • kl0ss

  Oceniono 7 razy 3

  Ciekawe jak tzw. prawactwo (które w rzeczywistości jest czystym bolszewizmem) tak się boi LGBT. Strach pomyśleć jak ci gieroje mieli by stanąć naprzeciw zielonym ludzikom, albo jakiejś regularnej arami. Pełen pampers gwarantowany.

 • zlosliwyskrzat

  Oceniono 7 razy 3

  Na biednych nie trafiło, a generalnie j... globalne korporacje, które umoralniają jedynie jak jest moda, więc liczą na kasę.
  Gdy okazuje się, że bronienie "wartości" zakręci kurek z kasą to zamykają ryja w sekundę = casus NBA, wypowiedzi Morela o wolności słowa i demokracji w kontekście Hong-Kongu, a potem reakcji władz NBA i zawodników ligi, którzy w innych przypadkach opowiadają o wyjątkowo pojmowanych prawach człowieka przy każdej, nadarzającej się okazji, a tutaj nie potrafili stanąć w obronie prawa do życia w systemie politycznym, gdzie występuje samostanowienie i korzystania z wolności słowa.

 • cezar85

  Oceniono 15 razy 3

  widziałem ten plakat i piłem colę

  ale ciągle mnie faceci nie kręcą

  czyżby podróbka, czy cienka promocja?

 • wierze_w_ateizm

  Oceniono 2 razy 2

  no to już nigdy nie dotknę Coca-coli
  nie
  chcę, żeby uważano mnie za pederastę....

 • baca124

  Oceniono 4 razy 2

  NIE JEDEN CHCIAŁBY MIEĆ REKLAMĘ ZA 6500 ZŁ

 • szk41

  Oceniono 4 razy 2

  Od kiedy to Magyarzy tacy religijni, chrześcijańscy! Jakoś za komuny nie pamiętam ich przywiązania do kościoła ! To taki nawrót jak w Rosji?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX