Wojciech Modest Amaro: "Nowa restauracja w Zakopanem będzie uzupełnieniem moich kulinarnych możliwości"

Powstający w Zakopanem lokal Heart by Amaro to autorski projekt znanego restauratora. W menu najważniejsze będą regionalne i ekologiczne produkty. Jak twierdzi Wojciech Modest Amaro, celem całego przedsięwzięcia jest unikalne połączenie różnych koncepcji i stylów - ma być biesiadnie i rodzinnie, ale jednocześnie nowocześnie i oryginalnie.

Wojciech Modest Amaro otwiera restaurację w Zakopanem

Wojciech Modest Amaro podchodzi do swojego nowego projektu bardzo skrupulatnie. W wywiadzie dla serwisu Newseria zdradził, że z niczym się nie śpieszy, a jego zespół stale pracuje, by móc otworzyć drzwi dla gości. Jak podkreśla restaurator, stanie się to dopiero wtedy, gdy twórcy konceptu będą gotowi i zadowoleni z efektów końcowych. Rozpoczęcie działalności lokalu jest zaplanowane na marzec 2020 roku.

Wojciech Modest Amaro bardzo liczy na współpracę z lokalnymi dostawcami, by móc czerpać z urodzaju regionu i utrwalać tradycję w swoich autorskich przepisach. Chce zachwycać gości na tyle, by wracali zadowoleni po więcej. Bardzo ważne będzie więc wytworzenie odpowiedniej atmosfery, góralskiego biesiadowania oraz rodzinnego ciepła.

- To będzie taka definicja pyszności, która rodzi się w mojej głowie od wielu lat, którą ja znam, której doświadczam, której elementy rozumiem. Chciałbym zadbać o odpowiednią formę biesiadowania i dzielenia z innymi tym, co przygotowałbym dla moich najbliższych czy znajomych, którzy pojawiliby się u mnie w domu, więc taki koncept prosto z serca – mówi Wojciech Modest Amaro.

Zakopane - gdzie powstanie nowa restauracja Amaro?

Lokal będzie się mieścił w Nosalowy Park Hotel & SPA. To kolejny już projekt restauratora, tuż po słynnym warszawskim Atelier Amaro. Restauracja ta jest pierwszym w Polsce miejscem uhonorowanym gwiazdką Michelin.

Przypomnijmy, Wojciech Modest Amaro to kucharz, krytyk kulinarny i restaurator. Zdobył w naszym kraju sławę i rozgłos po występie w polskiej edycji programu Top Chef, a następnie Hell’s Kitchen. Piekielna Kuchnia. Jest autorem książek "Natura kuchni polskiej " oraz "Kuchnia polska XXI wieku". Druga z publikacji została nagrodzona podczas Międzynarodowej Akademii Gastronomicznej w Paryżu.

Więcej o:

Polecane dla Ciebie

Komentarze (12)
Zakopane: Wojciech Modest Amaro otwiera nową restaurację w sercu Tatr
Zaloguj się
 • klm747

  Oceniono 3 razy 3

  to nie żaden Amaro, tylko zwykła Basiura

 • lastm10

  Oceniono 2 razy 2

  "U Basiury - wódka, zakąski, ogóry"

 • rozal1971

  Oceniono 2 razy 2

  Jak w Zakopanem, to pasowałaby nazwa "Karczma u Basiury".

 • janjan101

  Oceniono 1 raz 1

  Facet wstydzi się swojego nazwiska. Ale gnój.

 • lukracja

  Oceniono 1 raz 1

  Wojciech Basiura ... z Sosnowca ....

 • zuuuraw

  Oceniono 1 raz 1

  Już sama nazwa pisana góralskim językiem - Heart by Amaro, zapowiada prawdziwie góralską, biesiadną kuchnię. Co ci ludzie mają w głowach, siano ? A może to jakieś kompleksy ?

 • agenciputinawon

  Oceniono 1 raz 1

  Zapomniał wół , jak cielęciem był. Arystokrata, psia jego mać - Wojciech Basiura. Wyżej s.a niż dudę ma, prymityw.

 • byann

  Oceniono 1 raz 1

  Z domu Basiura. Hajtnał się z Modest Amarą?

 • mr_gm

  0

  Pysznie możliwe, ale że ceny będą z kosmosu, to na pewno.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX