Czy wiesz, ile średnio kosztują produkty spożywcze? Sprawdź, jak czujnym konsumentem jesteś

1 / 15

Masło w ostatnich latach bardzo podrożało. Za kostkę o wadze 200 g zapłacimy teraz średnio:

2 / 15

Litr mleka o zawartości 3,2 proc. tłuszczu kosztuje średnio:

3 / 15

Na kilogram sera gouda przyjdzie nam średnio wydać:

4 / 15

Potrzebujesz kilograma cukru? Zapłacisz za niego średnio około:

5 / 15

Większość z nas z przyjemnością zajada się bananami. A ile średnio kosztuje kilogram tych żółtych owoców?

6 / 15

Lubisz kotlety schabowe? To pewnie wiesz, ile średnio kosztuje kilogram schabu?

7 / 15

Olej przyda się w kuchni m.in. do smażenia i ciast. A ile trzeba zapłacić za litr tego rzepakowego?

8 / 15

Średnia cena kilogramowego bochenka chleba? Wydaje się wcale nie taka wysoka. To:

9 / 15

Kilogram soli to również niewielki wydatek. Kosztuje średnio:

10 / 15

Masz ochotę na domowe frytki? Za kilogram ziemniaków zapłacisz:

11 / 15

Makaron spaghetti chętnie łączymy z różnymi sosami. Opakowanie o wadze 500 g kosztuje średnio:

12 / 15

Czas na sałatkę śledziową? Przyda się spore opakowanie matiasów. Za te w oleju o wadze 650 g zapłacimy średnio:

13 / 15

Jeśli organizujesz przyjęcie, na pewno nie obędzie się bez soku. Za litr pomarańczowego trzeba zapłacić średnio:

14 / 15

A ile trzeba wydać na mały kubeczek (200 g) śmietany 18 proc?

15 / 15

A czy znasz średnią cenę kajzerki? To zapewne:

Czy wiesz, ile średnio przyjdzie ci zapłacić za poszczególne produkty spożywcze? Sprawdź swoją wiedzę o cenach w naszym quizie!