Nie dasz rady otworzyć butelki? Zapomniałeś korkociągu? Oto myki przydatne podczas picia wina

Chociaż sylwestrowa zabawa zazwyczaj kojarzy się z otwieraniem szampana, przed północą na stół trafiają inne trunki. Niektóre - jak wino - mogą przysporzyć wielu problemów. Nie w każdym domu jest korkociąg, zdarza się, że korek zaklinuje się w butelce, a przy odrobinie nieuwagi imprezową kreację może zrujnować wielka plama. Jak sobie poradzić? Mamy kilka wskazówek.
myk wino myk wino gazeta.tv

Otwieranie wina bez korkociągu

Nigdy nie wiadomo, w jakich warunkach trzeba będzie otworzyć wino, a brak korkociągu może popsuć najlepszą zabawę. Na szczęście istnieje kilka sposobów, dzięki którym brak odpowiedniego otwieracza nigdy cię nie zaskoczy. Przedstawiamy trzy metody o różnym stopniu trudności.

Zaklinowany korek, z którym nie radzi sobie otwieracz

Zbliża się sylwestrowa zabawa, a ty nawet z otwieraczem nie możesz otworzyć wina, bo w butelce zaklinował się korek? Spokojnie, są na to proste myki! Najlepszym sposobem jest rozgrzanie szyjki butelki. Można to zrobić na trzy sposoby: pocierając dłońmi, podgrzewając zapalniczką lub wkładając na chwilę do gorącej wody. Szkło rozszerzy się, a korek wydostanie się bez trudu!

Jak szybko usunąć plamę z czerwonego wina?

Plama z czerwonego wina z pozoru wygląda na bardzo trudną do usunięcia. Na szczęście my znamy skuteczny i szybki sposób, żeby się jej pozbyć. Wszystko, czego potrzebujesz masz w domu.

Praktyczne wykorzystanie korków od wina

Jesteśmy przekonani, że niemal w każdym domu znajdą się jakieś korki od wina. Proponujemy ich nie wyrzucać, a zacząć magazynować. Po co? Odpowiedź znajdziesz w powyższym wideo.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.