Myki na owoce i warzywa, czyli jak pokroić mango, obrać granat i nie płakać przy krojeniu cebuli

Obieranie i krojenie to nieodłączny element gotowania. Niektóre z owoców i warzyw są jednak wyjątkowo problematyczne. Jeśli zastanawiasz się, jak pokroić mango, jak obrać imbir i czy da się uniknąć łez przy krojeniu cebuli, jesteś w dobrym miejscu! Mamy kilka przydatnych trików na obieranie, krojenie oraz efektowne podawanie owoców i warzyw!
myk_mango_prewka myk_mango_prewka gazeta.tv

Jak obrać granat?

Granat to bomba witaminowa. Jednak jego obranie na pierwszy rzut oka nie wydaje się wcale takie proste. Dlatego przychodzimy z pomocą i przedstawiamy skuteczny i najszybszy sposób!

Zobacz również: Jak obrać owoc granatu? To nie takie trudne

Jak pokroić arbuza?

Arbuz nie tylko orzeźwia i pomaga zaspokoić pragnienie, ale także bardzo korzystnie wpływa na nasz organizm. Ma jednak jeden minus. Pokrojenie go bywa problematyczne. Na szczęście jest na to myk, a nawet pięć! Sprawdź wszystkie i wybierz najlepszy dla siebie.

Jak efektownie pokroić ananasa?

Ananas podawany jest na różne sposoby np. w plastrach lub w kostkach. Jednak jego pokrojenie dość często sprawia trudności. Dzięki temu prostemu trikowi nie tylko zaoszczędzisz czas, ale zrobisz też wrażenie na gościach, podając im ten egzotyczny owoc pokrojony w trójkąty.

Jak kroić mango?

Mango to bardzo smaczny i zdrowy owoc, ale jego pokrojenie nie należy do najprostszych. My proponujemy ci dwa sposoby!

Zobacz również: Jak obrać i pokroić mango?

Jak obrać imbir?

Obierając imbir nożem, razem ze skórką odcinasz cenne wnętrze. Co w takim razie zrobić, by nie stracić tego, co w imbirze najlepsze? Użyj łyżki! Dzięki temu zdrapiesz tylko cienką warstwę, czyli niechcianą skórkę.

Jak obrać pomarańcze?

Lubisz pomarańcze, ale rzadko po nie sięgasz, bo zniechęca cię ich obieranie? Mamy trzy sposoby, które pomogą ci zrobić to o wiele szybciej i sprawniej.

Jak pokroić cebulę bez płaczu?

Cebula to dość niewdzięczne warzywo, bo chyba nie ma na świecie osoby, która choć raz nie zapłakałaby podczas jej krojenia. Na szczęście są proste i skuteczne sposoby, aby temu zapobiec.

Jeszcze więcej myków na krojenie owoców i warzyw!

Zostań bohaterem swojej kuchni i krój warzywa i owoce jak zawodowiec. Oto trzy proste myki, które pomogą ci pokroić cebulę w idealną kostkę, a cytrynę w efektowne kształty. Pokażemy ci też, jak przygotować ziemniaka do pieczenia.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.