Alkohole produkowane przez gwiazdy. M.in. koniak Jaya-Z za równowartość 650 zł oraz wódka Kate Hudson za 100 zł

Choć produkcją alkoholi zajmują się głównie firmy znane w tej branży, wiele trunków gwiazdy pokochały tak bardzo, że postanowiły w nie zainwestować. Na liście między innymi wybitny koniak męża Beyonce czy pierwsza wódka stworzona przez kobietę.
Ryan Reynolds: Aviation American Gin Ryan Reynolds: Aviation American Gin Fot. AP

Ryan Reynolds: Aviation American Gin

Okazuje się, że aktor znany z roli Deadpoola czy Andrew Paxtona w 'Narzeczonym mimo woli', lubuje się w ginie tak bardzo, że postanowił go wytwarzać. W 2018 roku wykupił część udziałów w firmie, która produkuje ten alkohol od 2005 roku. 

Aviation American Gin wyróżnia się tym, że jałowiec, który stanowi główną nutę smakową w ginach, jest mniej wyczuwalny. Do produkcji tego trunku użyto także m.in. lawendy, słodkiej i gorzkiej skórki pomarańczowej oraz kardamonu.

Na oficjalnej stronie ginu użytkownika witają słowa aktora:

Próbowałem każdego ginu na tej planecie i Aviation  jest zdecydowanie najlepszym. Nie polecam sprawdzania każdego dżinu na naszej planecie. Pozostań przy moim.

Gin Reynoldsa sprzedawany jest w butelkach o pojemności 700 ml. W Polsce można go nabyć drogą elektroniczną, na przykład za pośrednictwem Amazona. Kosztuje ok. 169 zł.

Sarah Jessica Parker: Invivo X, SJP Sarah Jessica Parker: Invivo X, SJP Fot. AP

Sarah Jessica Parker: Invivo X, SJP

Współpraca pomiędzy Invivo i słynną aktorką (chyba każdy zna Carrie Bradshaw z 'Seksu w wielkim mieście') rozpoczęła się od propozycji ze strony właścicieli winnicy. Do tej pory Parker nie nazywała się koneserką wina poza tym, że po prostu lubiła je pić. Owocem wspólnej pracy stało się Sauvignon Blanc produkowane w Marlborough w Nowej Zelandii.

'X' widniejący na etykiecie jest własnoręcznie malowany przez aktorkę. Z kolei nazwa nawiązuje do podpisu używanego przez aktorkę w mailach i na Instagramie: X, SJP.

Wydaje mi się, że nauczyłam się kochać wino i się nim raczyć dzięki podróżom. Zawsze staram się pić lokalne wina. Gdy jestem w restauracji, pytam kelnera o regionalne wino. Może być bez etykiety, w karafce. Po prostu chcę spróbować tego, co sami tu pijacie. To sprawiło, że nauczyłam się dużo o tym trunku

- powiedziała aktorka w rozmowie z dziennikarzem portalu Food and Wine.

Invivo X, SPJ w Polsce można kupić w niektórych sklepach, a także przez internet. Jego cena wynosi około 20 dolarów, czyli niecałe 80 złotych.

A jeśli chcecie poczuć się jak Carrie Bradshaw, polecamy naszego różowego drinka. Ale w umiarkowanych ilościach!

Jay-Z: D'USSE XO cognac Jay-Z: D'USSE XO cognac Fot. AP

Jay-Z: D'USSE XO cognac

Jednym z ulubionych trunków męża Beyonce jest właśnie koniak. Nic więc dziwnego, że postanowił połączyć siły z Bacardi i zaczął wytwarzać swój własny alkohol. Najpierw pojawiło się D'Usse VSOP, a później D'Usse XO. Oba koniaki sprzedawane są w butelkach o charakterystycznym kształcie odwróconego kielicha. Na przedzie widnieje podwójny krzyż (zwany lotaryńskim lub jagiellońskim) - francuski symbol odwagi, honoru i wytrwałości. Butelka D'Usse XO jest czarna i sprawia wrażenie bardziej masywnej.

Cena koniaku D'Usse VSOP to około 90 euro za butelkę o pojemności 700 ml (niemal 400 złotych). D'Usse XO kosztuje sporo więcej, bo około 150 euro (czyli prawie 650 złotych). Jeśli jesteście fanami takich trunków i chcielibyście z dumą wstawić butelkę koniaku Jaya-Z do swojego barku, możecie kupić ją przez zagraniczne strony aukcyjne lub sklepy online.

Kate Hudson: King St. Vodka Kate Hudson: King St. Vodka Fot. AP

Kate Hudson: King St. Vodka

Do grona twórców alkoholi dołączyła ostatnio hollywoodzka aktorka Kate Hudson, znana m.in. ze  "Ślubnych wojen" czy "Jak stracić chłopaka w 10 dni". Okazuje się, że córka aktorki Goldie Hawn i muzyka Billa Hudsona prywatnie jest fanką drinka o nazwie Dirty Martini (ang. Brudne Martini), czyli mieszanki wermutu (najczęściej marki Martini), wódki i zalewy z zielonych oliwek. Drink był główną inspiracją, dla której postanowiła stworzyć własną wódkę. Poza tym żadna kobieta nie zajęła się dotąd produkcją wódki. Cytowana przez portal the Spirits Business powiedziała:

Moja kreatywna strona pomyślała, że fajnym wyzwaniem będzie opracowanie wódki specjalnie pod moje preferencje oraz w pięknym opakowaniu, które chciałabym mieć na własnym barku i dzielić się nią z przyjaciółmi.

Wódka stworzona przez Kate Hudson to produkt poddany siedmiokrotnej destylacji i wykonany ze składników najwyższej jakości (w tym z wody alkalicznej, o domniemanych właściwościach zdrowotnych). Będzie dostępna w sprzedaży na razie jedynie w kilku stanach w USA. Cena, jaką trzeba będzie zapłacić za posmakowanie wódki w stylu aktorki, to niecałe 25 dolarów, czyli około stu złotych.

Wytwórcy alkoholi wśród gwiazd Wytwórcy alkoholi wśród gwiazd Fot. Jakub Włodek / Agencja Wyborcza.pl

Wytwórcy alkoholi wśród gwiazd

W gronie twórców alkoholi znaleźli się także muzycy Metalliki, Drake czy Snoop Dogg, Angelina Jolie i Brad Pitt, George Clooney, znany z serialu familijnego 'Nie ma to jak hotel' Dylan Spouse oraz Dan Aykroyd. Również popularny wśród fanów sportów walki zawodnik MMA, Conor McGregor dołączył do tego grona.

W Polsce w branży alkoholowej działają między innymi aktor Marek Kondrat, który zajmuje się winami oraz Janusz Palikot. Polityk produkuje kraftowe piwo, wódkę oraz zapowiedział wejście na rynek win. Także muzycy zajęli się wyrobem alkoholi. To między innymi Nergal wraz z piwem własnej produkcji czy Grzegorz Turnau, który wytwarza wina. 

Warto wspomnieć, że w polskim alkoholu lubują się także zagraniczne gwiazdy. Jean Reno reklamował przecież nasze piwo, a Bruce Willis nawet wykupił część udziałów w jednej z firm produkujących wódkę.

Zobacz również:

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.