Cukier, soda, cytryna - te produkty na pewno masz w kuchni, ale czy znasz ich wszystkie zastosowania?

Cukier i soda oczyszczona są obecne w każdej kuchni, jednak zazwyczaj korzysta się z nich wyłącznie przy gotowaniu. A szkoda! Mogą przecież przydać się chociażby przy przechowywaniu żywności czy sprzątaniu, a potencjał innych produktów żywnościowych jest jeszcze większy. Sprawdź, do czego możesz wykorzystać składniki, które na pewno masz w domu.
cukier myk cukier myk gazeta.tv

3 praktyczne zastosowania sody oczyszczonej

Zastosowanie sody oczyszczonej jest bardzo szerokie, dlatego wybraliśmy trzy myki, które z pewnością przydadzą się w kuchni.

  • 1. Zaschnięta kawa na kubkach
  • 2. Zapach pojemnika na jedzenie
  • 3. Brudna mikrofalówka

Kwaskiem cytrynowym w kamień i zabrudzenia

Kwas cytrynowy wchodzi w skład wielu produktów, ale jak się okazuje ma też zupełnie inne zastosowanie. Oto trzy możliwości jego wykorzystania:

  • #1 Usuwanie osadu ze sztućców
  • #2 Przywracanie blasku naczyniom
  • #3 Odkamienianie czajnika

Cukier w kuchni - nie tylko składnik dań

Zastanawiasz się, co nietypowego może być w wykorzystaniu cukru w kuchni? Odpowiedź jest prosta. Cukier dzięki swoim właściwościom sprawdza się świetnie nie tylko jako produkt spożywczy. Kilka kostek cukru wrzuconych do pojemnika sprawi, że chleb będzie świeży znacznie dłużej, a ser nie zepsuje się tak szybko. A co zrobić, gdy w domu unosi się uporczywy zapach gotowanych brokułów? Na to też jest rada!

Sposoby na wykorzystanie skórki od banana

Skórka od banana to według ciebie tylko śmieć? Udowodnimy, jak bardzo się mylisz. Ma ona wiele sprytnych zastosowań, których zapewne zupełnie się nie spodziewasz... Przekonaj się, jak domowym sposobem odświeżyć skórzane buty oraz jak nabłyszczyć liście roślin.

4 przydatne zastosowania cytryny

Większość z nas dodaje ją głównie do herbaty lub używa podczas przygotowywania niektórych posiłków. Cytryna, bo o niej mowa, to jednak mała bohaterka w domu. Ilość jej zastosowań jest ogromna. My wybraliśmy 4, które z pewnością przydadzą się w kuchni.

Skórka pomarańczy pomoże w sprzątaniu i nie tylko

Skórki pomarańczy mogą okazać się niezwykle przydatne. Podpowiemy ci, do czego możesz je wykorzystać w domu

  • #1 Czyszczenie drewnianych przyborów kuchennych
  • #2 Neutralizowanie nieprzyjemnego zapachu obuwia
  • #3 Odświeżacz powietrza

Olej kokosowy - do zastosowania w kuchni i w łazience

Olej kokosowy to produkt uniwersalny. Sprawdza się w kuchni, jest świetnym kosmetykiem, a nawet środkiem czyszczącym. Wystarczy odpowiednio go przygotować.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.