Muszki owocówki opanowały twój dom? Są sprawdzone sposoby, dzięki którym pozbędziesz się ich bez wysiłku

Ciepłe dni i obfitość owoców zwabiają do naszych mieszkań całe chmary muszek owocówek. Jak się ich pozbyć? Jest na to co najmniej kilka sprawdzonych sposobów.

Swoim przykrym doświadczeniem z najazdem muszek owocówek na kuchnię podzielił się na Twitterze użytkownik o nicku "PanZolty". W jego domu pojawiło się tyle owadów, że nawet wyrzucenie owoców i umycie talerzy po nich nie pomogło.

Pod postem w krótkim czasie pojawiło się wiele komentarzy. Niektórzy radzą, żeby oprócz owoców sprawdzić też kwiaty doniczkowe i ekspresy do kawy, ponieważ w nich także potrafią się skryć owocówki. Wielu użytkowników dzieli się również poradami - i żartobliwymi, jak użycie napalmu, i tymi naprawdę skutecznymi - na to, jak pozbyć się owadzich intruzów.

Sposób na muszki owocówki - domowa pułapka

Jednym z najczęściej polecanych i najprostszych domowych sposobów na owocówki jest przygotowanie domowej pułapki na owady. Instrukcję jej wykonania przedstawia kilku uczestników dyskusji.

Jak się okazuje, najłatwiej przygotować taką pułapkę po prostu z... owoców.

Do miski wrzucasz owoc, zakrywasz ją szczelnie przezroczystą folią i robisz małe dziurki - wyjaśnia jeden z rozmówców. - Działa rewelacyjnie.

Jeśli nie macie folii, poszukajcie kawałka papieru. Następnie zróbcie z niego lejek i umieśćcie w naczyniu z owocem w taki sposób jak na poniższym zdjęciu.

Pułapka na muszki owocówki - owoc w słoiku i lejek z papieruPułapka na muszki owocówki - owoc w słoiku i lejek z papieru Fot. Smabs Sputzer (1956-2017) / flickr.com (CC BY 2.0)

W podobny sposób można również użyć octu wymieszanego z płynem do naczyń. Zdaniem uczestników dyskusji najlepszy będzie płyn o owocowym aromacie, który najszybciej przyciągnie muszki.

Dwie lub trzy łyżki octu winnego plus parę kropel płynu do mycia naczyń - pisze ktoś inny. - Wymieszać i przykryć delikatnie podziurkowaną folią spożywczą.
Zobacz wideo

Sposób na muszki owocówki - opcje alternatywne

Choć domowe pułapki są bardzo skuteczne, istnieją również inne sposoby na muszki owocówki, które opanowały nasze mieszkanie. Zwłaszcza wtedy, kiedy mamy w nim prawdziwą muszkową plagę. Kilka z nich wymienili również uczestnicy dyskusji na Twitterze.

Prostą metodą (w dodatku taką, która nic nie kosztuje, choć niezbyt humanitarną), jest wciąganie muszek za pomocą odkurzacza. W przypadku plagi, z którą nie jesteśmy sobie w stanie poradzić, można również użyć specjalistycznych płynów do zwalczania owadów z domu, choć to nie jest rozwiązanie dla osób, które unikają chemii.

Jeden z rozmówców użytkownika "PanZolty" podzielił się jednak bardziej oryginalnym sposobem. Poleca zakup roślin owadożernych, które nie dość, że pomogą zwalczyć plagę muszek, to jeszcze pięknie się prezentują.

A jakie wy macie sposoby na muszki owocówki? Czekamy na wasze komentarze!

Zobacz również:

Więcej o: