Trzy cięcia nożem i pomarańcza obrana. Mamy triki na to, jak zrobić to naprawdę szybko i bez pryskania [WIDEO]

Lubisz pomarańcze, ale rzadko po nie sięgasz, bo zniechęca cię ich obieranie? Mamy trzy sposoby na to, jak zrobić to o wiele szybciej i sprawniej - sam wybierz, który będzie dla ciebie najlepszy.

Zimą - zwłaszcza w okresie świątecznym - z chęcią sięgamy po cytrusy. O ile jednak obieranie mandarynek czy klementynek to żaden kłopot, wiele osób unika jedzenia pomarańczy, bo pozbawienie ich skórki wymaga nieco więcej zachodu.

Zamiast obierać mozolnie owoc tradycyjnym sposobem za pomocą nożyka (i nieraz przy okazji brudząc się tryskającym sokiem), mamy dla was trzy propozycje, które mogą ułatwić to zadanie.

Sposób nr 1

Naszym faworytem zdecydowanie jest pierwszy sposób, który wymaga jedynie trzech cięć nożem, by można było się cieszyć jego soczystym miąższem. Wystarczy tylko obciąć końcówki pomarańczy, a następnie wykonać jedno nacięcie wzdłuż owocu, które powinno sięgnąć jego środka. Tak naciętą pomarańczę rozkładamy niczym pas z nabojami i odrywamy po prostu poszczególne cząstki od skórki.

Sposób nr 2

Drugi sposób oprócz noża wymaga również użycia łyżki. Z pomocą tego pierwszego trzeba naciąć owoc na grubość skórki wszerz tak, by podzielić ją na dwie "półkule", nie naruszając przy tym samego miąższu. Następnie pod skórkę wkładamy łyżkę i z jej pomocą usuwamy najpierw jedną, a później drugą część.

Sposób nr 3

Trzecia metoda sprawdzi się w przypadku tych, którzy lubią się nieco pobawić nożem, bo wymaga wykonania większej liczby nacięć na skórce owocu. Przy odrobinie wprawy ten sposób wciąż jest jednak szybszy niż mozolne obieranie pomarańczy "na okrągło" niczym jabłka.

Na czym polega? To proste. Najpierw trzeba zrobić dwa okrągłe nacięcia skórki wokół końcówek owoców - tak, by nie przekroić miąższu. Następny krok to kolejne nacięcia skórki wzdłuż owocu w kilkucentymetrowych odstępach. Po tym wystarczy już tylko zerwać palcami poszczególne "wycinki" skórki i gotowe.

Zobacz też:

Więcej o:

Polecane dla Ciebie

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.