Przechowujesz mąkę w papierowej torebce, w której ją kupujesz? To błąd. Wystarczy przesypać ją do innego pojemnika

Kupujesz mąkę w papierowej torebce, w której potem przechowujesz ją w domu? Wystarczy, że zmienisz ten nawyk, a produkt na dłużej zachowa świeżość.

Zastanawiałeś się kiedykolwiek, czy prawidłowo przechowujesz mąkę? Czy po prostu automatycznie, po powrocie ze sklepu, chowasz ją do kuchennej szafki, zapakowaną w tę samą papierową torebkę, w której ją kupiłeś? Zatem prawdopodobnie przez lata źle przechowywałeś mąkę. Jak wiele osób.

Mąkę, zwłaszcza pszenną, powinno przesypywać się do szczelnie zamkniętego pojemnika. Dzięki temu dłużej zachowa świeżość. Rodzaj pojemnika nie ma tutaj większego znaczenia, może być zarówno metalowy, szklany, jak i plastikowy. Najważniejsze jest, żeby można go było hermetycznie zamknąć, dzięki czemu dostęp do powietrza ograniczy się do minimum i mąka nie będzie "łapać" wilgoci.

Plastikowe pojemniki na jedzenie złapały nieprzyjemny zapach? Mamy 4 myki, które rozwiążą ten problem! Zobacz:

Zobacz wideo

Mąka ma dłuższy termin przydatności niż większość produktów spożywczych, ale dzięki jej odpowiedniemu przechowywaniu możemy go dodatkowo wydłużyć. Pamiętaj zatem, aby zawsze trzymać ją w suchym, ciemnym i chłodnym miejscu, najlepiej niech to będzie zamknięta szafka. Termin przydatności mąki do spożycia to mniej więcej trzy do pięciu miesięcy.

Więcej o:
Komentarze (6)
Przechowujesz mąkę w papierowej torebce, w której ją kupujesz? To błąd. Wystarczy przesypać ją do innego pojemnika
Zaloguj się
 • litecode

  Oceniono 4 razy 4

  Serio, to ciężko nie zużyć mąki, zanim się "popsuje".
  Natomiast szczelne zamknięcie ma sens o tyle, że minimalizujemy wówczas ryzyko zalęgnięcia się moli spożywczych. I dlatego warto.
  Ok, czekam na kolejny sensacyjny artykuł, oznajmiający mi, co robię NAJGORZEJ jak tylko możliwe.
  Nie wiem, może znowu o jajkach na drzwiach lodówki. Albo że głupi jestem bo wylewam wodę po ryżu, wyrzucam obierki, cukier trzymam nie na tej półce, mieszam herbatę w niewłaściwą stronę, czy coś...

 • adstr

  0

  O ja głupi!

 • gordejuela

  Oceniono 1 raz -1

  kolejne brednie od nawiedzonej ,slabo paltnej sily.Dzis torby NIE s atakie jak kiedys,czesto paier jest od wewnatrz foliowany.Po cholere ruszac cos,co zostalo zapakowane fabrycznie,w sterylny sposob.Puknijcie sie ludzie ,jak nei amcie co robic

 • annubis74

  Oceniono 1 raz -1

  OMG co za temat dnia.... najlepiej zapakować w plastikowy pojemniczek bo zapotrzebowanie na plastik spada... czy tą mąke ma przechować dla następnych pokoleń???

 • etykieta.zastepcza

  Oceniono 2 razy -2

  POdcierasz się wczoraj otwartym papierem toaletowym? Podmywasz się mydłem tym samym co wczoraj?
  TO BŁĄD!!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX