Gotowanie szparagów jest konieczne, aby były pysznym dodatkiem. Możemy je podawać po prostu ugotowane, albo podsmażyć je po ugotowaniu, aby były chrupiące. Podane z sosem beszamelowym to niebo w gębie. Szparagi świetnie spisują się jako składniki tart, zapiekanek i sałatek. Możemy z nich przygotować pyszny krem szparagowy, w całości możemy je dodawać też do domowej pizzy. Gotowane szparagi świetnie się spisują jako dodatek do ryb, świetnie komponują się z ziemniakami pieczonymi.
Do gotowania wybieramy szparagi średniej wielkości. Nie powinny być zbyt grube oraz zbyt cienkie. Jeżeli chodzi o długość to im dłuższe, tym lepsze, wtedy wyglądają ładniej na talerzu. Po czym poznać, że szparagi są świeże? Po tym, że są lekko twardawe i sprężyste. Tutaj kolor też ma znaczenie, zwłaszcza w przypadku zielonych szparagów. Przed obróbką, należy odkroić lub odłamać twarde końcówki. Zielonych szparagów nie musimy obierać, jednak nie ma ku temu przeciwwskazań. Białe szparagi są bardziej łykowate, więc przed gotowaniem musimy je obrać. Ich fragmenty aż do pączków należy delikatnie zetrzeć nożem. Po pozbyciu się warstwy skóry będziemy mieć pewność, że po ugotowaniu nie będą łykowate.
Szparagi możemy przechowywać do trzech dni w lodówce. Należy je owinąć wilgotną ściereczką. Im szybciej je zjemy, tym będą smaczniejsze. Poza gotowaniem szparagów możemy je również piec, smażyć albo grillować. Grillowanie szparagów trwa ok. kilkunastu minut. Podczas grillowania szparagów musimy pamiętać o ich odwracaniu. W piekarniku możemy je upiec w folii lub rękawie do pieczenia.
Zachęcamy was do korzystania z naszego przepisu na gotowane szparagi. Teraz wiecie, jak i jak długo gotować należy gotować szparagi. Pamiętajcie o starannym przygotowaniu szparagów. Zawsze należy je oczyścić i obrać przed gotowaniem. Polecamy wam dodawanie szparagów do waszych ulubionych potraw.