Leczo to potrawa, która swoje korzenie ma w kuchni węgierskiej. Jest swojego rodzaju gulaszem z warzywami i niekiedy mięsem. To kolejne danie, którego uniwersalność daje nam szerokie pole do eksperymentów. Najpopularniejszymi składnikami leczo są papryka słodka, cukinia, kabaczek, pomidory, boczek, kiełbasa, kurczak i pieczarki. Każdy je przygotuje zgodnie ze swoimi preferencjami, na przykład bardzo łatwo jest przygotować leczo w wersji wegetariańskiej. Trzeba również zaznaczyć, iż leczo jest daniem niskokalorycznym.
Leczo to również potrawa, którą dobrze jest przechowywać. Jeśli efekt przerośnie nasze oczekiwania i wyjdzie nam go za dużo, możemy je pasteryzować w słoikach i trzymać w spiżarce przez dłuższy czas. Z pewnością przydadzą się takie zapasy przy okazji różnych świąt lub niespodziewanych wizyt.
Leczo wegetariańskie jest tak samo łatwe w przygotowaniu jak to z boczkiem z naszego przepisu. Musimy jedynie wymyślić jaki składnik ma być w zastępstwie za boczek. Może to być dodatkowe warzywo, więcej papryki, gotowane ziemniaki albo wcześniej usmażone kotlety sojowe.
Z czym podawać leczo? Leczo najlepiej jeść z pieczywem. Może to być dowolny jego rodzaj, My jednak uważamy, że najlepiej smakuje ze świeżą kajzerką lub kawałkiem bagietki. Chleb pozwoli nam na zrównoważenie smaku oraz wydobycie resztek płynnego sosu z warzyw. Będzie też pomocny, jeśli uznamy, że nasze leczo jest zbyt pikantne. Wtedy skutecznie zredukuje uczucie ostrości w ustach.
Leczo najlepiej podawać w małych miseczkach. Tak, jak na przykład tajską zupę. Wtedy z łatwością uda nam się wydobyć z niej każdy kęs pysznych warzyw. To prosty przepis i warto spróbować go zrobić samemu. Szybkość, łatwość i uniwersalność leczo pozwala nam je przygotowywać bardzo często. Jest to świetne danie na lunch do pracy lub w podróży. Zachęcamy was do korzystania z naszego przepisu i szukania własnych smaków.