Jak zawijać krokiety? Pokażemy wam jak to zrobić, by krokiety nie rozpadały się na talerzu

Krokiety to pyszne danie naszej rodzimej kuchni. Kojarzy nam się przede wszystkim ze świętami bożego narodzenia, choć nie ma przeszkód by serwować je podczas innych okazji. Uwielbiamy to połączenie ciasta naleśnikowego z farszem, ale co zrobić gdy nasze krokiety są trudne do zjedzenia? Pokażemy wam jak należy składać i zawijać krokiety, tak aby były ozdobą na talerzu.

Zawijanie krokietów

Jeśli nigdy nie zawijaliście krokietów, ta sztuka może się wam wydawać skomplikowana. Jeśli jednak macie doświadczenie w przygotowywaniu naleśników to powinniście sobie poradzić. W gruncie rzeczy nie ma wielkiej różnicy między ciastem naleśnikowym, a tym na krokiety. Obydwa są dość elastyczne oraz giętkie. Z łatwością powinniśmy uformować z nich wybrany kształt. Na zawijanie krokietów może być kilka sposobów. Możemy utworzyć z nich kieszonkę, podobnie jak przy zawijaniu burrito. Albo możemy je zwinąć w coś na kształt rulonu. Jak to zrobić tak żeby nasz krokiet się nie rozpadał?

Zawijanie krokietów krok po kroku:

  1. Gotowy naleśnik rozkładamy na płasko na talerzu lub desce do krojenia.
  2. Drewnianą szpatułką lub łyżką wykładamy na jego środek gotowy farsz. Pamiętajmy, aby nie przesadzić z jego ilością. Im więcej farszu w środku krokieta, tym mniej zostaje naleśnika na jego formowanie.
  3. Farsz ze środka delikatnie rozsmarowujemy po całej powierzchni naleśnika.
  4. Następnie chwytamy za dwa brzegi, z lewej i prawej strony i zaginamy je do środka naszego naleśnika. Powinny się na środku stykać lub nachodzić na siebie krawędziami.
  5. Następnie zaczynamy zawijać krokieta od naszej strony. Co każdy obrót możemy starać się delikatnie uciskać farsz, aby ściślej zwinąć całość w rulon.
  6. Po zwinięciu możemy krokieta dodatkowo zapiec w miejscu złączenia, aby był szczelniejszy.

Jak się zawija krokiety?

Zawinięty w ten sposób krokiet na pewno się nie rozpadnie podczas podawania i pierwszego kęsa. Dzięki tej instrukcji uformujecie nie tylko krokiety - swoich sił możecie spróbować również przy podawaniu naleśników. To prosta czynność wymaga jednie niewielkiej zręczności i odrobiny delikatności. Wtedy gwarantujemy wam, że wasze krokiety będą się prezentować doskonale.

Zachęcamy was do korzystania z naszej instrukcji zawijania krokietów. Pozwoli ona wam na przygotowanie doskonale prezentujących się dań. Spróbujcie i przekonajcie się sami!

Zobacz wideo

Zobacz również:

Krokiety z kurczakiem - twój szczęśliwy obiad!
Gotowanie na Włóczykija, czyli "paczuszki" z naleśników
Naleśniki na 1001 sposobów

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.