Składniki:
Większość producentów galaretek podaje tę informację na opakowaniu. Najczęściej musisz rozpuścić ją we wrzątku (1,5 szklanki), dobrze wymieszać i odstawić do stężenia.
Do szklanki wlej wodę i wsyp do niej żelatynę. Wymieszaj ją dobrze i podgrzej (ale nie pozwól, by wrzała), a następnie zdejmij z ognia i przestudź. Śmietankę ubij za pomocą robota kuchennego na sztywną, stopniowo dodawaj cukier, a następnie, cały czas miksując na mniejszych obrotach, dodaj serki waniliowe. Do żelatyny dodaj dwie łyżeczki sera, połącz, a następnie wlej do przygotowanej masy serowej. Możesz połączyć przy użyciu miksera (na małych obrotach).
Jagody lub borówki umyj i opłucz wodą. W tortownicy wyłóż biszkoptowy spód. Możesz na nim rozłożyć część (maksymalnie połowę) owoców. Następnie zalej masą serową i odstaw w zimne miejsce, by stężała. Gdy galaretka będzie już częściowo stężała, wysyp na warstwie serowej owoce i zalej je galaretką. Odstaw sernik do lodówki lub w inne zimne miejsce na noc.
Sernik na zimno można przygotować także z galaretkami w środku! To nic trudnego, a tak przygotowane ciasto wygląda jeszcze fajniej niż tradycyjne.
Składniki:
Herbatniki pokrusz. Masło rozpuść i dodaj do herbatników. Wymieszaj i wyłóż na dnie tortownicy w zwartą warstwę. Odstaw do schłodzenia.
Każdą galaretkę rozpuść w osobnej miseczce, wlewając 1 szklankę wrzącej wody. Odstaw je w zimne miejsce do pełnego stężenia. Galaretki cytrynowe lub krystaliczne rozpuść w jednej szklance wody i przestudź (nie odstawiaj jej do stężenia).
Dobrze schłodzoną śmietankę kremówkę ubij na sztywno. Następnie dodaj porcjami serek mascarpone i cukier. Na koniec dodaj przestudzoną galaretkę i dobrze połącz wszystkie składniki (możesz zmniejszyć obroty miksera).
Stężałe kolorowe galaretki pokrój w kostkę. Wmieszaj je drewnianą łyżką do masy serowej. Masę wyłóż na herbatnikowy spód. Sernik podstaw w lodówce lub innym chłodnym miejscu na całą noc, by dobrze stężał. Podawaj go ze świeżymi owocami, liśćmi mięty lub melisy.