Jak szybko obrać sporą liczbę ząbków czosnku? Jest bardzo łatwy sposób

Zupa czosnkowa, marynowany czosnek czy czosnkowe masło - do wszystkich tych kuchennych propozycji potrzeba sporej ilości czosnku. O ile jeden czy dwa ząbki nie sprawiają problemu, o tyle pojawia się on, gdy trzeba obrać kilka lub kilkanaście główek. Mamy na to szybki sposób. Sami zobaczcie.

Jak łatwo obrać dużo czosnku?

Czosnek to warzywo, które ma stałe miejsce w niemal każdej kuchni. Dodaje wspaniałego aromatu i smaku wielu potrawom, a często jest wręcz ich głównym walorem. Co więc zrobić, gdy do dania potrzeba kilkudziesięciu ząbków, a cierpliwości do obierania brak? Jedna z użytkowniczek Twittera zamieściła nagranie, które zmienia sposób patrzenia na tę mozolną pracę. Potrzebny wam będzie jedynie niewielki nożyk i nieco wprawy.

Podważanie niepodważalnie efektowne

Aby w łatwy sposób pozbyć się łupinek z czosnku, należy (trzymając w ręku całą główkę) wbić nożyk w brzeg ząbka, lekko go odgiąć tak, aby oderwał się od ząbka sąsiadującego i wyciągnąć. Łupinka odklei się od niego i pozostanie przyczepiona do reszty. By dodatkowo ułatwić cały proces, można wcześniej lekko wygnieść główkę w dłoniach, dzięki czemu skórka łatwiej odejdzie od pojedynczych cząstek.

Metoda ta wymaga nieco wprawy i wyczucia. Wiele osób, które skomentowały tweeta, skarżyły się, że im to nie wychodzi. Jednak po opanowaniu tego sposobu obieranie dużych ilości czosnku przestanie kojarzyć się ze żmudną pracą. Potwierdzają to liczne komentarze pod tweetem.

"To naprawdę działa. Udało mi się to dosyć szybko, ale nie tak szybko, jak jak tobie".

"To zadziałało w moim przypadku, ale zajęło mi więcej czasu".

Jeśli nie nożem, to...

Wygląda na to, że warto spróbować tej metody. Na nagraniu wygląda na bardzo prosty, a przede wszystkim szybki sposób na pozbycie się łupinek z czosnku. Jeśli jednak wam się nie uda, zawsze możecie powrócić do starego dobrego rozgniatania ząbków jeden za drugim albo wytrzęsienia skórek w słoiku. Oba te sposoby jednak wymagają trochę zachodu.

Spróbujecie metody z nożem? My już się nie możemy doczekać powrotu do domu i sprawdzenia, czy to działa.

Zobacz również: