Blender kielichowy - jaki wybrać?

Blender kielichowy to obowiązkowe wyposażenie każdego wielbiciela zdrowych koktajli. Dzięki takiemu sprzętowi w łatwy i wygodny sposób można przygotować pyszne smoothie. Na co zwrócić uwagę przy wyborze tego urządzenia? Jaki blender kielichowy wybrać?
Zobacz wideo

Blender kielichowy opinie ma bardzo wysokie wśród osób, które nie wyobrażają sobie wspomagania sportowego trybu życia różnymi odżywczymi koktajlami. Zachwalają go także osoby, które po prostu lubią zdrowe smoothie z owoców i warzyw. Przyda się także opiekunom niemowląt bądź osób spożywających tylko rozdrobnione posiłki. Mikser kielichowy sprawia, że ich przygotowanie jest prostsze niż w wypadku blendera ręcznego – składniki lepiej i szybciej się łączą, tworząc napój o pożądanej konsystencji.

Blender kielichowy – jaki wybrać?

Przede wszystkim należy zastanowić się, jak duże porcje koktajli przyrządzamy. Jeśli robimy je tylko dla siebie, nie będzie nam potrzebny duży sprzęt, jeżeli natomiast przygotowujemy je dla siebie, partnera, a na dodatek blendujemy zupki dla niemowlaka, lepiej wybrać urządzenie z większym kielichem.

Ciekawym rozwiązaniem są blendery z wymiennymi butelkami, które miksują składniki bezpośrednio w naczyniu, które potem zabieramy i z nich spożywamy koktajl. Zwykle w komplecie mamy 2-3 butelki o pojemności około 0,6 l zamiast jednego dużego dzbana. Taki sprzęt ma również nieco mniejszą moc (ok. 300-400 W), więc nie należy wrzucać do nich twardych, niepokrojonych składników. Sprawdzi się tym, którzy lubią szybkie przygotowanie konkretnych porcji koktajlu.

Większe blendery mają także większą moc. Rozmiar kielicha to zwykle 1,5-2 l, a moc może wynosić aż 900 W. W takich blenderach spokojnie przygotujemy nie tylko spory zapas koktajlu, ale także spore porcje zup-kremów, przecierów dla niemowląt czy większą ilość hummusu. Taki mikser kielichowy lepiej poradzi sobie z większymi i surowymi kawałkami warzyw i owoców. Nada się także do kruszenia lodu.

Warto zwrócić także uwagę na możliwy czas pracy blendera. Lepiej wybrać taki, który jest przystosowany do dłuższego użytkowania, a nie miksowania tylko przez kilkanaście sekund. Jeśli korzystamy ze zmywarki, dobrze sprawdzić, czy elementy miksera można myć w niej, czy możliwe  jest tylko czyszczenie ręczne.

Blender kielichowy – co trzeba wiedzieć?

Ceny blenderów kielichowych wahają się od 100 do nawet 2 tysięcy złotych! Wszystko zależy oczywiście od jego rozmiaru i mocy. Musimy się też liczyć z tym, że wybierając blender znanej firmy, zapłacimy za niego więcej niż przy zakupie mniej popularnego sprzętu. Często jednak sprawdzone marki oferują produkty bardzo wysokiej jakości, które posłużą nam przez lata.

Mikser do koktajli i czego jeszcze?

Do czego może nam się przydać blender kielichowy? Warto rozważyć jego zakup, jeśli:

  • jesteśmy wielbicielami zup-kremów lub przygotowujemy miksowane przetwory na przykład dla niemowląt – wtedy wybieramy sprzęt dostosowany do gorących składników,
  • często przygotowujemy koktajle ze świeżych warzyw i owoców,
  • lubimy hummus i pasty warzywne,
  • przygotowujemy przetwory, np. przeciery, sosy owocowe.
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.