Jak szybko i dokładnie usunąć naklejki z nowych przedmiotów? Niezawodny trik Marthy Stewart

Chyba każdy cieszy się z nowych pudełek, przyborów kuchennych czy gadżetów do domu. Czasem jednak szpecą je naklejki, których nie da się łatwo oderwać tak, by nie pozostawić śladu. Na szczęście Martha Stewart znalazła na to prosty sposób.

Uciążliwe naklejki nie do zdrapania

Usuwanie naklejek z nowych przedmiotów może rozegrać się w dwojaki sposób: albo jako sekundowa akcja, albo długotrwała męka. W tym drugim przypadku zwykle próbuje się je zdrapywać, zanurzać w ciepłej wodzie z mydłem i pocierać gąbką, a czasem walczyć za pomocą rozpuszczalnika lub zmywacza do paznokci. Sposoby te są raczej mało skuteczne, pracochłonne, a dodatkowo mogą uszkodzić powierzchnię przedmiotu.

Jak usunąć naklejkę z nowego zakupu?

Czy da się usunąć naklejki z nowych przedmiotów? Da się. Czy da się to zrobić szybko i bez większego wysiłku? Też się da! Jak? Okazuje się, że odpowiedź jest w zasadzie pod ręką. Martha Stewart, amerykańska guru prowadzenia domu, podzieliła się ciekawym i naprawdę banalnie prostym sposobem. Wystarczy użyć suszarki do włosów.

 

Suszarka zmiękczy klej na naklejce

Skierowanie na chwilę strumienia ciepłego powietrza na naklejkę, sprawi, że klej nieco zmięknie. Dzięki temu uciążliwy kawałek papieru łatwo zejdzie z powierzchni kubka czy wiaderka. Metoda zadziała na przedmioty wykonane z różnych materiałów, niezależnie od tego, czy są metalowe, drewniane czy plastikowe. Teraz nie pozostaje nic innego, jak odłożyć zmywacz do paznokci i cieszyć się nowo zakupionym produktem. Nigdy więcej męczenia się z uciążliwymi naklejkami.

Zobaczcie też inne sposoby na usunięcie naklejek i etykiet. Oto kilka myków.

Zobacz wideo

Zobacz również:

Więcej o: