Zalewa do papryki marynowanej nie jest trudna do przygotowania. Zachęcamy do samodzielnego przygotowania przetworów. Papryka konserwowa jest doskonałym dodatkiem do mięs i pasztetów, ale także ciekawym składnikiem sałatek i koreczków. Warto ją zrobić samodzielnie, zamiast kupować w sklepie!
Składniki (na 1 kg papryki):
Do garnka wlej wodę i ocet, dodaj sól i cukier. Wszystko zagotuj, a potem ostudź. Słoiki zalewaj gorącą, ale nie wrzącą zalewą. Przed włożeniem papryki do słoików, wrzuć liście laurowe, ziele angielskie i gorczycę. Mocno zakręcone słoiki stawiaj do góry dnem, aby pokrywki się zassały.
Zalewa do papryki ostrej może być taka sama, jak zalewa do papryki czerwonej (każdej słodkiej). To najbardziej neutralna wersja zalewy. Na końcu podajemy przepis na paprykę ostrą w oleju – to też ciekawe rozwiązanie!
Wodę oraz ocet wlej do garnka. Dodaj cukier, sól oraz miód. Gotuj, aż cukier dobrze się rozpuści. Przed zalaniem słoików przestudź zalewę. Do każdego z nich wrzucaj także liście laurowe i ziele angielskie. Zakręcone słoiki postaw do góry dnem, aby pokrywki się zassały.
Zobacz również nasz przepis na paprykę marynowaną:
Składniki:
W garnku zagotuj wodę z olejem, cukrem, sokiem z cytryny, solą i pieprzem. Wszystko dobrze wymieszaj, pamiętaj, że cukier musi się rozpuścić. Gorącą (ale nie wrzącą) zalewą zalej paprykę w słoikach, słoiki odstaw do góry dnem, aby pokrywki się zassały.
Składniki:
W garnku połącz olej rzepakowy oraz oliwę. Wszystko razem podgrzej (tłuszcz powinien być gorący, ale nie wrzący, nie powinien pryskać). Do słoiczków z papryką włóż obrane, zmiażdżone (ale nie rozdrobnione) ząbki czosnku, wsyp odrobinę soli, cukru i tymianku, a następnie zalej olejem. Słoiki mocno zakręć i postaw do góry dnem, aby pokrywki się zassały.