Pina colada - przepis na egzotyczny drink

Pina colada to drink doskonały dla wszystkich wielbicieli egzotycznych smaków. Słodki i aromatyczny jest wyśmienitym koktajlem zwłaszcza dla osób, które nie przepadają za mocnym smakiem alkoholu w drinkach. Jak zrobić drink pina colada? Czy jest to trudne zadanie? Wszystko wyjaśniamy!

Pina colada drink. Co warto o nim wiedzieć?

Drink pina colada pochodzi ze słonecznych Karaibów. Nic dziwnego więc, że jego smak szybko przywodzi na myśl słońce, wakacje i beztroskie wylegiwanie się na plaży! Nazwa drinka wzięła się od dwóch hiszpańskich słów: pina, które oznacza ananas oraz colada – przecedzony. To prawdziwa kwintesencja lata!

Pina colada – skład

Z jakich składników robi się pina colada drink? Jak można się domyślić, znając tłumaczenie nazwy, w jego składzie znajdziemy sok ananasowy. Do niego dodaje się mleczko kokosowe oraz biały rum. Pina colada, jak większość drinków, najlepiej smakuje schłodzony, więc poza wyżej wymienionymi składnikami, należy dodać również kruszony lód.

Pina colada – jak zrobić? Przepis na drink

Składniki (na 2 porcje):

  • 100 ml mleczka kokosowego,
  • 150 ml soku ananasowego,
  • 80 ml białego rumu,
  • kruszony lód

Jak zrobić drink pina colada?

Mleczko kokosowe, sok ananasowy oraz biały rum połącz, używając shakera do drinków lub mieszając w osobnej szklance. Następnie przelej płyn do dwóch dużych szklanek i wrzuć po porcji kruszonego lodu. Podawaj z plasterkiem ananasa.

Wskazówka: Jeśli nie masz soku ananasowego, pina colada drink możesz zrobić, używając ananasa z puszki. Na każdego drinka weź 4-5 plastrów ananasa i zblenduj je na gładką masę z odrobiną syropu.

Pina colada malibu – przepis

Pina roladę można zrobić też, dodając do niej malibu. Ten likier kokosowy doskonale zastąpi mleczko kokosowe w tradycyjnym przepisie. Zamiast niego można dodać śmietankę 30% lub spienione mleko.

Składniki:

  • 100 ml spienionego mleka,
  • 80 ml białego rumu,
  • 150 ml soku ananasowego,
  • 50 ml malibu,
  • kruszony lód

Pina colada – jak zrobić?

Spienione mleko, sok ananasowy, biały rum oraz malibu wymieszaj w shakerze lub dużej szklance. Do szklanek do long drinków włóż kruszony lód i przelej przygotowany płyn. Podawaj od razu.

Wskazówka: W wypadku tego drinka również możesz użyć zblendowanego ananasa zamiast soku.

Pina colada – drink bezalkoholowy

Pina colada drink można także przygotować w wersji bezalkoholowej. W przepisie na pina coladę bez procentów pomijamy oczywiście alkohole i przygotowujemy koktajl, używając mleczka kokosowego, soku ananasowego (lub zblendowanego owocu) oraz kruszonego lodu. W takim wydaniu pina colada również jest przepyszna!

Jak podawać pina coladę?

Bez względu na to, czy przygotowujesz pinacoladę z alkoholem, czy bez niego, warto pamiętać o odpowiedniej prezentacji drinka. Koktajl powinien być podany w wysokiej szklance do long drinków. Możesz przyozdobić ją plasterkiem ananasa. Doskonałym uzupełnieniem będzie parasolka oraz słomka (polecamy zwłaszcza wielorazowe lub wykonane z naturalnych materiałów!). Taki drink to prawdziwe wspomnienie lata nawet przy mroźnej zimie lub paskudnej deszczowej pogodzie.

Więcej o: