Jak luzować kurczaka? Zobaczcie, jak robi to szef kuchni Jacques Pepin

Jedną z licznych umiejętności kulinarnych, których raczej nie potrzebujemy na co dzień, ale które ostatecznie kiedyś się przydadzą, jest luzowanie kurczaka. Polega to na umiejętnym wyciąganiu kości z mięsa, by łatwiej je można było później porcjować i jeść. Sprawdziliśmy, jak to robić.

Jak luzować kurczaka według wybitnego szefa kuchni

Luzowanie kurczaka (zwane również trybowaniem) nie jest zbyt apetycznym zajęciem. Do opanowania go potrzeba wprawy, ale zdecydowanie przydaje się w przyrządzaniu potraw. Kurczaka, który nie posiada kości, łatwiej jest na przykład nafaszerować.

Stara szkoła luzowania

Niedawno w sieci pojawiło się stare nagranie, na którym Jacques Pépin - amerykański szef kuchni urodzony we Francji - bardzo umiejętnie prezentuje sposób na luzowanie kurczaka. Czytamy o nim na portalu the kitchn. Jeśli podejmiemy decyzję o przygotowaniu sztuki drobiu, możemy wraz z Pépinem krok po kroku zabrać się do gotowania. Pod nagraniem, które widnieje również na Youtube odezwało się sporo kucharzy amatorów oraz profesjonalistów, którzy wychwalają sposób Pépina. Sami zobaczcie, jak to robi.

 

Kim jest Jacques Pépin?

Jacques Pépin, urodził się w 1935 roku w Bourg-en-Bresse, niedaleko Lyonu. Od najmłodszych lat pomagał w rodzinnej restauracji "Le Pelican". Prawdziwą edukację kulinarną rozpoczął w Grand Hotel de L'Europe. Następnie terminował pod nadzorem Luciena Diata, szefa kuchni w Plaza Athenee. W swojej kulinarnej karierze gotował dla wielu sławnych osób, w tym dla samego Charles'a de Gaull'a. Jest autorem 24 książek kulinarnych oraz 9 programów telewizyjnych. Napisał również wiele artykułów, m.in. dla New York Timesa czy magazynu Food&Wine. W 2016 roku, wraz ze swoją córką i zięciem, utworzył fundację (Jacques Pépin Foundation), która wspiera kulinarną edukację osób, mających problemy ze znalezieniem zatrudnienia.

Jeśli wolicie prostsze rozwiązania, możecie użyć zwykłej piersi z kurczaka i przeciąć ją wzdłuż. Zobaczcie, jak przygotować faszerowaną pierś.

Zobacz wideo
Więcej o: