Wielkanoc "na ostatnią chwilę" - o tych rzeczach nie możecie zapomnieć

Zbyt późno zaczynacie organizację świąt wielkanocnych? Przygotowaliśmy dla was szybki poradnik, by nic co ważne nie umknęło waszej uwadze.

Wielkanocne menu

To, co postawimy na wielkanocnym stole jest niezwykle ważne, ale wbrew pozorom nie muszą to być skomplikowane w przygotowaniu potrawy. Najprostsze smaki często o wiele lepiej smakują i zapadają w pamięć uczestnikom świątecznego śniadania czy obiadu. W Wielkanocnym menu nie powinno zabraknąć żurku, jajek pod różnymi postaciami czy słodkiego mazurka. Większość z tych rzeczy jest na prawdę prosta w przyrządzeniu.

Święconka wielkanocna

Pokarmy, które niesiemy do święcenia mają zapewnić obfitość i dostatek przez resztę roku. To co się powinno znaleźć w koszyczku w Wielką Sobotę ma znaczenie symboliczne:

  • chleb - symbolizuje ciało Chrystusa
  • sól i pieprz - symbolizują życie oraz jego sens
  • jajko - to symbol płodności
  • chrzan - symbolizuje siłę, wierzono, że wzmacnia działanie pozostałych pokarmów
  • ser - ma gwarantować zdrowie, ponieważ symbolizuje jedność z przyrodą
  • wędlina - symbolizuje dostatek i zdrowie
  • ciasto - ma symbolizować determinację i umiejętności
Zobacz wideo

Przygotowanie stołu

Na koniec przypominamy o tym, że dekoracje stołu oraz jego odpowiednie nakrycie również są ważną częścią wielkanocnej tradycji. Warto zadbać o odświętny charakter podczas śniadania czy obiadu, by wszyscy mogli poczuć podniosłość świąt. Najbardziej uniwersalna, a jednocześnie elegancka będzie biała zastawa, która będzie stanowić tło dla dekoracji i potraw. Jednak warto wprowadzić na stole również nieco wiosny, wybierając kolorowe naczynia czy dodatki. Poniżej znajdziecie kilka naszych propozycji. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA