Domowa lemoniada to napój, który pokochało już wielu. Jest łatwa w wykonaniu, smaczna, a do tego bardzo zdrowa! Bogata w witaminy i składniki, które wpływają pozytywnie na nasze ciało. Idealna w upalne dni. Doskonale sprawdzi się jako napój na rodzinnych imprezach, grillach z przyjaciółmi czy innych uroczystościach.
Domowa lemoniada, wykonana samodzielnie jest o wiele zdrowsza niż ta, którą kupimy w sklepie. Posiada bowiem mniejszą ilość cukru. Poza tym znamy pochodzenie owoców, które wykorzystamy do przygotowania lemoniady.
Zobacz też: Sok z wiśni. Jak przygotować go krok po kroku w domu?
Domowa lemoniada rabarbarowa jest nie tylko smaczna, ale i bardzo zdrowa. Rabarbar to wyjątkowe warzywo o niezwykłych właściwościach zdrowotnych. Zawiera on dużo witamin (A, C, E). Jest bogaty w błonnik, który doskonale działa na nasz układ trawienny. Ponadto posiada właściwości antynowotworowe. Należy dodać, że rabarbar zawiera także estrogeny, które łagodzą przebieg menopauzy. Oprócz tego jest on bogaty w: potas, wapń, fosfor, magnez oraz kwas foliowy. Oto nasz przepis na domową lemoniadę rabarbarową:
Składniki:
Wykonanie:
Domowa lemoniada arbuzowa to chyba jedna z najbardziej lubianych propozycji. Słodki i soczysty smak arbuza sprawia, że lemoniada jest wyśmienita. Jednak to nie jedyna zaleta spożywania tego napoju. W arbuzie znajdziemy między innymi witaminy: C, B oraz potas, żelazo, magnez, wapń, fosfor, miedź. Arbuz wpływa zarówno na naszą odporność, jak i wygląd skóry. Posiada przeciwutleniacze, co przyczynia się do spowolnienia procesu starzenia się. Przepis na lemoniadę arbuzową:
Składniki:
Przygotowanie:
Domowa lemoniada truskawkowa szczególnie uwielbiana jest przez dzieci. Truskawki posiadają dużo witaminy C. Polecane są reumatykom i osobom, które mają problemy z wątrobą. Owoce, te działają bardzo dobrze na serce - obniżają poziom złego cholesterolu, a także normalizują ciśnienie tętnicze. Receptura na lemoniadę truskawkową:
Składniki:
Wykonanie:
Lemoniada ogórkowa to bardzo dobra propozycja dla osób, które dbają o linię. Ogórek składa się aż w 97 proc. z wody. To sprawia, że posiada on bardzo mało kalorii. Co więcej, wspaniale gasi pragnienie i nawadnia nasz organizm. Jednak to nie jedyna zaleta tego warzywa. Ogórek działa moczopędnie, dlatego jest on polecany w przypadku choroby nerek czy przy infekcjach układu moczowego. Ponadto oczyszcza nasz organizm z toksyn. Przepis na zdrową lemoniadę ogórkową:
Składniki:
Wykonanie:
Zobacz też: Dżem agrestowy: przepis. Jak zrobić go w domu?