Czosnkowy chleb jak z restauracji. Amerykański kucharz zdradza swój przepis

Chleb czosnkowy brzmi jak coś, co przygotuje nawet dziecko. Owszem - to niezbyt skomplikowana sprawa, ale dobrze zrobiony potrafi zawładnąć kubkami smakowymi. Swoim przepisem podzielił się Guy Fieri, amerykański kucharz i prezenter.

Król comfort foodu poleca chleb czosnkowy jak z restauracji

Guy Fieri to popularna amerykańska osobowość telewizyjna. Gotuje, posiada kilka restauracji, prowadzi programy telewizyjne, które oglądać można także w polskiej telewizji. Najsłynniejszy? "Kulinarne podróże z Guyem Fierim", w którym przemierza amerykańskie drogi w poszukiwaniu najlepszych zajazdów. Dla wielu fanów to kulinarna bratnia dusza, ponieważ za cel obiera miejsca, gdzie temat długo pieczonych żeberek z odchodzącą kością, ociekających sosami i serem makaronów czy soczystych burgerów nie jest nikomu obcy.

To mocny zawodnik jeśli chodzi o comfort food, więc możecie być pewni, że jego przepis na czosnkowy chleb będzie zniewalający. Zachwyciła się nim także redaktorka portalu the Kitchn, o czym świadczy krótkie, ale wymowne "10/10". Jak się za niego zabrać? Poniżej instrukcja.

Chleb czosnkowy według Guya Fieriego

Składniki*:

  • miękkie masło
  • czosnek
  • szalotka
  • parmezan
  • natka pietruszki
  • sól
  • pieprz
  • opcjonalnie ostry sos
  • bagietka

*Proporcje wedle uznania

Chleb czosnkowy według Guya Fieriego - sposób przygotowania:

W misce rozcieramy razem masło, wyciśnięty przez praskę czosnek, posiekaną szalotkę i pietruszkę oraz sól i pieprz. Jeśli chcemy, w tym momencie możemy dodać też ostry sos. Przekrawamy bagietkę na kromki lub wzdłuż na pół i w poprzek, by uzyskać większe kawałki. Mieszanką smarujemy pieczywo i wstawiamy do piekarnika nagrzanego do 180 stopni Celsjusza na kilka minut, aż się zrumieni. Podajemy, póki ciepłe.

Zobacz wideo Czosnkowe supełki - idealna przekąska

Wskazówka: By nadać jeszcze więcej smaku, a jednocześnie nieco złagodzić ostrość czosnku, można go wcześniej upiec w piekarniku. W tym celu z całej główki odkrawamy "czapeczkę", resztę skrapiamy oliwą i owijamy w folię aluminiową. Pieczemy w 180 stopniach Celsjusza przez ok. 30 minut. Do pasty maślanej wykorzystujemy tyle, ile potrzebujemy. Resztę można użyć do innych potraw, na przykład risotto czy sosu aioli.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.