Nieapetyczne ścięgno w "polędwiczce" z kurczaka? Trik z internetu stał się wiralem

Użytkowniczka TikToka opublikowała filmik, w którym pokazuje, w jaki sposób łatwo usunąć ścięgno w "polędwiczce" z kurczaka. Trik zachwycił internatuów! Sprawdźcie, jak to zrobić.

Pierś z kurczaka bardzo często pojawia się na naszych talerzach. Delikatne mięso można przyrządzać na wiele sposobów, ale najważniejsze, by było soczyste, dobrze doprawione i... dobrze oczyszczone. Bez wątpienia zauważyliście, że w "polędwiczce" z kurczaka (czyli delikatnej części piersi) znajduje się białe, nieapetyczne ścięgno. Jak je usunąć? Użytkowniczka TikToka znalazła rewelacyjny sposób, by to zrobić.

Kolejny genialny trik z internetu? Tortilla burger to teraz hit. Próbowaliście?Kolejny genialny trik z internetu? Tortilla burger to teraz hit. Próbowaliście?

Mandy Kentz, tiktokerka, pokazała, jak usunąć białe ścięgno z piersi kurczaka. Internauci pokochali ją za ten trik - jej filmik zyskał już prawie 700 tys. polubień i podzielono się nim niemal 90 tys. razy. Wszystko, czego potrzebujecie, to kawałek papierowego ręcznika, widelec i oczywiście pierś z kurczaka.

Końcówkę białego ścięgna trzeba umieścić pomiędzy zębami widelca i złapać je z drugiej strony przez papierowy ręcznik. Następnie ciągniemy za ścięgno, jednocześnie stawiając opór widelcem. Powinno usunąć się bardzo łatwo! Przygotowane w ten sposób mięso będzie jeszcze smaczniejsze niż zwykle.

Zobacz wideo Frytki z kurczaka

A co przyrządzić z dobrze oczyszczonej piersi z kurczaka? Tutaj mamy kilka propozycji na smaczne dania. W tym artykule zaś dowiecie się, co zrobić, by mięso nie było suche. 

Więcej o: