Patent z TikToka na idealne rozbicie jajka na pół zachwycił internautów. Szybko i sprawnie

Do przygotowania niektórych ozdób świątecznych wykorzystuje się skorupki jaj. Potrzebujesz równych połówek? TikToker znalazł genialny sposób, by podzielić je idealnie.

Rozbite na pół skorupki jajek to doskonała baza do różnych ozdób wielkanocnych. Wydawałoby się, że ich równe podzielenie jest proste jak bułka z masłem. Rozbijasz skorupki, z jajek robisz jajecznicę... A co jeśli skorupka niszczy się i nie pęka równo? Użytkownik TikToka znalazł idealny sposób.

Jak robić jajko na równe połówki?

Marcin Teodoru, użytkownik TikToka, znalazł wskazówkę, jak robić jajko na równe połówki. Przetestował trik i... udało się! Okazuje się, że wystarczy zrzucić jajko na patelnię z wysokości około 10 cm, a jego skorupka pęknie na dwie równe części. Filmik autorstwa Marcina Teodoru znajdziecie pod tym linkiem

Nie zapomnij o higienie!

Jeśli rozbijesz jajko w ten sposób, nie musisz brudzić noża, kantu patelni czy własnych palców. Warto jednak pamiętać, żeby umyć jajko przed zrzuceniem go bezpośrednio na patelnię. Na skorupce jajka może znajdować się wiele zanieczyszczeń - chyba nie chcesz, by trafiły one bezpośrednio na patelnię?

Zobacz wideo

Dwie równe skorupki można wykorzystać do przygotowania ozdób wielkanocnych. Niektórzy wykorzystują je do przygotowania podobizn zajączków czy kurczaków. Do pękniętej skorupki można włożyć także figurkę kurczaka - będzie wyglądał, jakby dopiero co wykluł się z jajka. W skorupce można również zasadzić rzeżuchę. Wystarczy włożyć trochę waty, zwilżyć ją i wysiać nasionka. Po kilku dniach ze skorupek wyrosną zielone kiełki.

Więcej o:
Copyright © Agora SA