Jak wydobyć miąższ z awokado bez użycia noża? Banalny trik z internetu

Popularna użytkowniczka TikToka opublikowała swój patent na wydobycie miąższu z awokado bez użycia noża czy łyżki. Sposób jest banalny, ale działa tylko przy miękkim owocu.

Lydia, użytkowniczka TikToka publikująca swoje filmiki na kanale 'welcome2lydialand' wymyśliła banalny sposób na wydobycie miąższu awokado. Nie potrzeba do tego żadnych sztućców. Przy okazji zwróciła uwagę na to, jakie owoce należy wybierać podczas zakupów.

Jak wydobyć miąższ z awokado?

Przede wszystkim potrzebujecie owocu, który jest odpowiednio dojrzały. Zielone awokado musi być miękkie, ale po lekkim ściśnięciu nie powinno się odkształcić, ale wrócić do poprzedniej formy. Zbyt twardy owoc będzie niesmaczny, a miękki może okazać się popsuty. Lydia wybrała awokado o idealnym stopniu dojrzałości. Następnie oderwała kawałek skórki i... wycisnęła miąższ prosto na talerzyk. Można to zobaczyć na nagraniu pod tym linkiem

Awokado idealne na pastę

Metoda raczej nie sprawdzi się, jeśli chcecie mieć miąższ w całości... ale jeśli przygotowujecie guacamole lub inną pastę - będzie idealna. 

Sposoby użytkowników TikToka na rozprawianie się ze składnikami dań czy przygotowanie posiłków budzą wiele kontrowersji. Podczas gdy jedni kręcą głową z pobłażaniem, inni z entuzjazmem próbują odwzorowywać TikTokerów. A wy co sądzicie o sposobie Lydii? 

Zobacz wideo Frytki Halloumi z dipem z awokado [HAPS VEGE]