Czarne spody naczyń nie do domycia? Jest pewien genialny trik - i to bez szorowania. Internet aż huczy

Brudne, przypalone spody patelni i garnków prezentują się wyjątkowo paskudnie. Chcielibyście je wreszcie skutecznie domyć? Tiktoker zaproponował rozwiązanie, które zachwyciło internautów.

Ramdeep.osahan, właściciel niezwykle popularnego profilu na TikToku, opublikował krótkie wideo, na którym pokazuje, jak domyć brudne, przypalone spody kuchennych naczyń. Jego filmik zrobił prawdziwą furorę w sieci - polubiły go prawie 3 miliony użytkowników, a 480 tysięcy udostępniło nagranie. Metoda zaproponowana przez tiktokera jest bardzo prosta i możecie wypróbować ją w domu.

Jak domyć czarne spody naczyń? Prosty trik

Na opublikowanym filmiku widzimy patelnię o bardzo brudnym spodzie, którego nie da się wyszorować. Na czym polega trik? Wystarczy posypać denko sporą ilością soli, a następnie sody oczyszczonej. Potem polać je obficie płynem do zmywania i okryć kawałkami ręcznika papierowego. Na koniec zalać wszystko octem. Po dłuższej chwili, gdy zabrudzenia dobrze namokną, powinny łatwo dać się usunąć.

Zobacz wideo A co zrobić z drugą stroną patelni? Wykorzystać ją do przygotowania obłędnych serniczków!

Co jeśli metoda zawiedzie? Sprawdźcie też inne domowe sposoby na pozbycie się spalenizny ze spodów garnków:

Przypalone spody patelni bynajmniej nie prezentują się atrakcyjnie.Ocet, soda i sól to remedium na spalone dna garnków. Jak ich użyć?

Wypróbujecie sposób tiktokera? Może dzięki temu okaże się, że wymiana patelni na nową nie jest jeszcze konieczna!

Więcej o: