Jak sprać truskawki? Na świeże plamy najlepszy wrzątek. A co z zaschniętymi? Podpowiadamy

Jak sprać truskawki? To pytanie zadaje sobie sporo osób szczególnie w okolicy czerwca, gdy owoce sezonowe na dobre rozgaszczają się w naszych kuchniach. Czy to truskawki z makaronem, przetwory z truskawek, czy po prostu jedzone solo - czerwone pyszności mogą nieźle nabroić. Jak sprać truskawki? Sprawdzamy.

Jak sprać truskawki?

Plamy po truskawkach to coś, czego nie lubimy widzieć na swoich ciuchach czy dopiero wypranym jasnym obrusie. Czerwony kolor jest mocno widoczny i przywodzi na myśl mozolne szorowanie materiałów, by je doprać. Na szczęście jest kilka sposobów na pozbycie się plam. Zanim jednak do nich przejdziemy, warto przypomnieć, że nie każdy powinien truskawki jeść.

Jak sprać truskawki? Sposobów na domywanie plam jest sporo. Wiele osób od razu decyduje się, by pozostawić brudną - dosłownie - robotę pralce. Jednak ta nie zawsze dopiera plamy po truskawkach. Więc co? Moczenie? Jak tak, to w czym? Soda? Detergenty? Okazuje się, że najprostszym rozwiązaniem będzie sama woda. Ale musi to być wrzątek. Polanie świeżej plamy po truskawkach gorącą wodą pozwoli łatwo się z nią rozprawić.

Jeśli zaś mamy do czynienia z zaschniętą plamą, warto materiał wymoczyć w wodzie z dodatkiem octu. Po 30 minutach powinna zejść bez większego oporu. Inną metodą jest potraktowanie jej sporą ilością szarego mydła. Zobaczcie, jak sprać truskawki tym sposobem krok po kroku:

Zobacz wideo Jak sprać truskawki? Sprawdźcie nasze myki

Znacie inne metody na to, jak sprać truskawki? Koniecznie dajcie znać w komentarzu.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.