Takich mrożonek nie chcemy! Jak mrozić truskawki, żeby się nie zbijały? Podpowiadamy

Sezon na truskawki jest krótki. Tylko niespełna dwa miesiące cieszymy się najsmaczniejszymi truskawkami. Warto więc je zamrozić i cieszyć się ich smakiem również zimą. Mrożenie nie jest trudne, jednak należy poświęcić trochę czasu na przygotowanie truskawek. Jak mrozić truskawki? I jak przechowywać truskawki?

Jak mrozić truskawki? Kilka rad na początek

Na początek pamiętajmy, że należy wybrać najbardziej dojrzałe i jędrne truskawki. Kupujmy te ze sprawdzonego źródła. Po zakupie należy je porządnie umyć w zimnej wodzie. Najlepiej myć je wraz z szypułkami. W ten sposób woda nie dostanie się do wnętrza owoców i nie stracą one jędrności po rozmrożeniu.

Truskawki następnie należy osuszyć. Gdy będą zupełnie suche, wyjmujemy szypułki. Pamiętajmy też, że proces mrożenia powinien być błyskawiczny. Warto więc mrozić owoce w jak najniższej temperaturze, wtedy mrożenie odbędzie się natychmiastowo.

Zobacz wideo Truskawka to tak naprawdę poziomka! I na dodatek... ananasowa

Jak mrozić truskawki? Kilka szczegółów

Jak mrozić truskawki? Możemy je mrozić w całości, pokrojone w połówki lub ćwiartki. Można także zblendować truskawki na przecier i przełożyć je do torebek strunowych. W zasadzie mamy tu pełną dowolność.

Jeśli zależy nam na tym, aby truskawki się nie sklejały, trzeba pomyśleć o właściwym przechowywaniu truskawek.

A może macie ochotę na ciasto drożdżowe z truskawkami, a może z rabarbarem i kruszonką? Przepisy dla niezdecydowanych:

Truskawki przechowywanie

Przechowywanie truskawek też nie jest skomplikowaną sprawą. Najlepiej rozłożyć je na tacce, tak by owoce się nie sklejały. Mrozimy truskawki przez kilka godzin i dopiero po tym czasie przekładamy je do woreczków lub pojemników. Owoce zachowają w ten sposób jędrność po rozmrożeniu, a dodatkowo łatwiej nam będzie wyjmować odmierzone porcje z zamrażalnika.

Gdy będziemy chcieli rozmrozić truskawki, wystarczy wyjąć odpowiednią ilość owoców i umieścić je w lodówce. To najlepszy sposób na rozmrożenie truskawek. Pamiętajmy, że po rozmrożeniu truskawki nie nadają się do ponownego zamrażania.

Więcej o: