Uwielbiacie szarpane mięso, ale szarpanie to zmora? Trik z internetu to ułatwi

Kanapka z szarpanym kurczakiem to pyszny pomysł na domowego fastfooda. Jak szybko "poszarpać" mięso? Odpowiedź znaleźliśmy na TikToku.

Kanapki z szarpanym kurczakiem, wołowiną lub wieprzowiną należą do najpopularniejszych fastfoodów w ostatnich latach. Wiele osób decyduje się przyrządzić takie danie samodzielnie - zwłaszcza, gdy zostaje ugotowane lub upieczone mięso z poprzedniego obiadu. TikTokerka znalazła sposób, co zrobić, by rozdrabnianie mięsa było łatwiejsze.

Szarpany kurczak na szybko

Raising Wildlings na swoim koncie na TikToku publikuje głównie filmiki związane ze zdrowym stylem życia. Wśród nich znalazł się prosty patent na szybkie przygotowanie szarpanego kurczaka. TikTokerka, zamiast rozrywać mięso widelcem, co zajmuje zwykle sporo czasu, użyła... zwykłego kuchennego miksera. Na filmiku widzimy, jak rozdrabnia nim kurczaka w bardzo krótkim czasie.

Zobacz wideo Mini Burgery z szarpaną wołowiną i serem Cheddar

Wideo możecie zobaczyć pod tym linkiem. Jak twierdzi autorka, to najlepszy life-hack jej życia. Nagranie otrzymało ponad 4 miliony serduszek i 33 tysiące udostępnień. A czy wam podoba się jej metoda?

Co zrobić z szarpanym kurczakiem?

Szarpany kurczak to doskonały dodatek do burgerów i innych kanapek z warzywami i sosami. Można go także podawać po prostu do ziemniaków lub frytek. Po rozdrobnieniu mięsa najlepiej dobrze je wymieszać z sosem - np. barbecue - by było aromatyczne.

Popularnym daniem jest także szarpana wieprzowina lub wołowina. Pamiętajmy, że to mięso twardsze niż kurczak i trudniej je rozdrobnić. Powinno być dobrze upieczone lub ugotowane, jeśli chcemy je w ten sposób przygotować. 

Więcej o: