Ogórki kiszone warto przygotować już teraz. Teraz ogórki są po prostu najsmaczniejsze i najlepiej sprawdzają się do przetworów. Jeśli chcecie spróbować także innych przetworów, to polecamy też sałatkę szwedzką. Jesteśmy przekonani, że pokochacie ten smak!
Wracając jednak do ogórków kiszonych, zaczynamy oczywiście od solidnego umycia warzyw. Wkładamy ogórki pionowo, bardzo ściśle do słoików. Słoiki powinny być wcześniej umyte i zupełnie wysuszone. Do każdego słoika musimy włożyć po trzy obrane ząbki czosnku, kawałek chrzanu, gałązkę koperku i liść czarnej porzeczki.
I przystępujemy do przygotowania zalewy, która jest kluczem do smacznych ogórków kiszonych. Najlepsza zalewa do ogórków kiszonych to ta… dwuskładnikowa! Na jeden słoik potrzebujemy pół lita zalewy. Zagotowujemy wodę i dodajemy 1 czubatą łyżkę soli na litr wody. Zalewamy wrzątkiem nasze ogórki. Bardzo szybko zakręcamy słoiki. Pamiętajmy, że ogórki muszą być całkowicie pokryte zalewą. Słoiki przykrywamy i zostawiamy na 12 godzin. Dopiero po tym czasie przenosimy je w chłodne miejsce - na przykład do piwnicy. Ogórki kiszone mogą stać kilka miesięcy w zacienionym miejscu. Doświadczenie podpowiada nam jednak, że szybko znikną z waszej spiżarni!