Sok z jabłek na zimę - jak go zrobić? Mamy prosty przepis

Sok z jabłek na zimę jest aromatyczny, gęsty i po prostu pyszny. Dlatego zainspiruj się naszym przepisem! Szczegółowo opisujemy, czego potrzebujesz, aby przygotować sok z jabłek na zimę. Pamiętaj, kluczowa jest odmiana owoców, które wybierasz na sok.

Sok z jabłek na zimę 

Sok z jabłek na zimę. Składniki:

  • 3-4  kg jabłek,
  • pół kilograma cukru.

Sok z jabłek na zimę. Przygotowanie:

Sok z jabłek na zimę przyda się jak znalazł. Nie tylko poczujemy smak lata i przypomnimy sobie wszystkie przyjemne wakacyjne chwile, lecz także uda nam się przemycić do diety niezbędne witaminy i wartości odżywcze, o które tak trudno w sezonie zimowym. Od czego zacząć przygotowania? Oczywiście od wyboru odpowiednich jabłek.

Najlepsze jabłka na sok z jabłek na zimę to odmiany jesienne i zimowe. Jabłka, które pojawiają się późnym latem - na przykład papierówka - to odmiany, które będą zbyt kwaśne i cierpkie. A przecież w chłodne miesiące zależy nam na słodkim, rozpustnym smaku, który przepędzi zimę czym prędzej - przynajmniej na czas delektowania się pysznym sokiem z jabłek na zimę.

Podsumowując, najlepszymi odmianami jabłek do soku na zimę, będą ligole, szampiony, golden delicious i malinówki. Koniecznie wypatruj ich na targach i w sklepach, zanim zaczniesz produkcję soku z jabłek na zimę.

Zobacz wideo

Aby przygotować pyszny sok z jabłek, potrzebujesz jeszcze sokownika. Nie jest to drogie urządzenie, więc naprawdę warto w nie zainwestować. Szczególnie jeśli zamierzasz co roku przygotowywać sok z jabłek na zimę.

Gdy masz już wszystko, pozostaje już sama produkcja. Dokładnie wypłucz i obierz jabłka. Usuń z nich gniazda nasienne. Tak przygotowane owoce przełóż do sokownika. Przesyp je warstwowo cukrem. Przykryj i gotuj. Wystarczy robić to przez 30 minut. Powstały sok przelej do wyparzonych słoiczków. Pamiętaj, że może być on naprawdę gorący. Można się łatwo poparzyć.

Potrzebujesz wsparcia w pasteryzacji soku z jabłek na zimę? Oto szczegółowa instrukcja:

Zakręć słoiki i odwróć do górny dnem. Ostudź zupełnie i pasteryzuj. Najlepiej przez minimum 5-10 minut.

Więcej o: