Była już kuloodporna kawa z masłem. Teraz w sieci szaleje nowy przepis. Znacie proffee?

Jeśli uprawiacie sport i stosujecie diety, mające na celu wspierać treningi, na pewno spotkaliście się z "kuloodporną kawą" (z masłem). Teraz w internecie panuje nowy trend. Jak zrobić proffee - białkową kawę?

Czym jest proffee? Ten skrót bardzo łatwo rozszyfrować - to po prostu połączeni słów protein (białko) i coffee (kawa). Białkowa kawa stała się ostatnio hitem w mediach społecznościowych (hasztag proffee na TikToku wystąpił już prawie 4,5 mliona razy! Zobaczcie tutaj). Jak ją przygotować?

Jak zrobić proffee?

Przygotowanie kawy białkowej jest bardzo proste, ale musicie mieć jeden specyficzny składnik - odżywkę białkową. Parzymy czarną kawę, a do niej dolewamy porcję odżywki w ulubionym smaku. Niektórzy dodają jeszcze na wierzch spienione mleko i przyprawy lub syrop smakowy.

Innym sposobem jest przygotowanie koktajlu białkowego według standardowej instrukcji spożywania odżywki i dodanie do niej małej filiżanki espresso. To wersja dla tych, którzy nie przepadają za kawą, a chcą skorzystać z kofeiny w niej zawartej.

Zobacz wideo Szarlotka z kawą, czyli pyszny (i nietypowy) przepis

Proffee - dla kogo?

Odżywka białkowa to produkt, z którego często korzystają sportowcy lub osoby na diecie wysokobiałkowej. I to oni najczęściej spożywają proffee. Wiele osób wierzy, że taka kawa pobudza organizm do spalania kalorii (a więc wspomaga odchudzanie) lub po prostu wpływa pozytywnie na poranny trening.

Proffee może być dobrym pomysłem dla osób mających tendencje do opuszczania śniadań. Taka kawa nie jest może pełnowartościowym zastępnikiem posiłku, ale potężniejszą dawką kalorii niż zwykła kawa z mlekiem wypita w pośpiechu.

A jeśli chcecie przypomnieć sobie, jak przygotować wspomnianą "kawę kuloodporną", zajrzyjcie tutaj:

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.