Ciasto na pierogi Magdy Gessler. Przepis, dzięki któremu już zawsze będzie wam wychodzić

Pierogi to jedno z tradycyjnych polskich dań. Bez pierogów nie byłoby polskiej kuchni! A mimo że tak dobrze je znamy, zdarza się, że wychodzą twarde albo zbyt kleiste. Każdemu zdarzają się błędy w kuchni, ale akurat z ciastem na pierogi można sobie poradzić. Wystarczy znać ten przepis! Ciasto na pierogi Magdy Gessler nigdy was nie zawiedzie.

Ciasto na pierogi Magdy Gessler

Idealne ciasto na pierogi składa się z trzech składników. To niewiele. Mąka, woda i sól. A mimo to czasem potrafi nie wyjść idealne, takie, do którego przyzwyczaiły nas mamy i babcie. Tu z pomocą przychodzi… Magda Gessler. Znana restauratorka chętnie dzieli się swoimi umiejętnościami i wskazówkami dotyczącymi perfekcyjnych wypieków i dań. Pierogi Magdy Gessler po prostu muszą się udać! Dzięki jednej wskazówce od szefowej kuchni wasze pierogi będą elastyczne i bajecznie pyszne.

Pierogi Magdy Gessler przepis. Składniki:

  • 500 g mąki,
  • 125 ml wody (pół szklanki),
  • płaska łyżeczka soli.

Pierogi Magdy Gessler przepis. Przygotowanie:

Pierogi Magdy Gessler rozpoczynamy od przygotowania składników. Potrzebujemy mąki, najlepiej pszennej do wypieków, przegotowanej, wrzącej wody i drobnoziarnistej soli. Na stolnicy czy też przygotowanym blacie kuchennym wysypujemy mąkę. Dodajemy sól i mieszamy. Z mąki formujemy kopczyk z niewielkim wgłębieniem pośrodku. Do dołka wlewamy wrzątek. Jest to etap, którego nie można pominąć. To tak zwane zaparzenie mąki. Dzięki temu ciasto na pierogi będzie elastyczne i gładkie.

Zobacz wideo Pierogi z dynią i białym serem. Obiadowa propozycja na jesień

Łączymy mąkę z wodą. Na początek robimy to nożem czy też widelcem. Woda jest gorącą, a my przecież nie chcemy się poparzyć. Gdy mąka z wodą zaczną się łączyć, a dodatkowo ciasto będzie już chłodniejsze, odkładamy nóż i zagniatamy ciasto na pierogi Magdy Gessler rękoma.

Cały proces może trwać około 10-12 minut. Ciasto na pierogi musi być wyrobione porządnie. Gdy zacznie odchodzić od dłoni, formujemy kulę i dzielimy je na kilka części. Z każdej części odrywamy kawałki, małe kulki, które rozwałkowujemy na niewielkie placuszki. Tak przygotowane faszerujemy! Serem, grzybami, kapustą… A może soczewicą?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.