Jak gołębie pomogły wypromować Coca-Colę? "Ikona historii reklamy"

Czy wiecie, że do promocji Coca-Coli przyczyniły się... gołębie? Jeśli chcecie zabłysnąć ciekawostką wśród znajomych, sprawdźcie, co wspólnego z reklamą mają te ptaki.

Jak gołębie pomogły wypromować Coca-Colę? "Ikona historii reklamy"

Myśląc "gołębie", najczęściej mamy przed oczami zabytkowe miejsca, w których nie można opędzić się od tych ptaków. Zwykle są ich tam całe chmary! Podobnie myśleli twórcy reklamy Coca-Coli 60 lat temu... i właśnie to wykorzystali do promocji swojego produktu.

Reklama na Placu św. Marka

Na Placu św. Marka w Wenecji rozrzucone zostały ziarna - nie byle jak, utworzono z nich ogromne logo Coca-Coli. Po chwili podleciały setki gołębi, by dziobać ziarno. W tym momencie zrobiono zdjęcie ze szczytu budynku, w którym znajduje się Muzeum Correr. Widać na nim... ogromne logo Coca-Coli powstałe z... ptaków! Studenckie Koło Naukowe Historyków UW, które przypomniało na swoim Facebooku o tej nietypowej formie promocji określiło to zdjęcie jako "ikonę historii reklamy". Przyznajcie, że robi wrażenie!

To już było

Co ciekawe, nie był to oryginalny pomysł. W taki sam sposób cztery lata wcześniej reklamowała się międzynarodowa instytucja finansowa Assicurazioni Generali.

Zobacz wideo Szalone muffinki z coca colą

Co sądzicie o takim pomyśle na reklamę?

Więcej o: