Przystawki na imprezę potrzebne od zaraz? Te proste i tanie przekąski przygotujesz w kilka minut [PRZEPISY]

Przystawki na imprezę to podstawa dzięki, której każde spotkanie będzie udane. W internecie możemy znaleźć wiele propozycji, ale my przygotowaliśmy dla was kilka najciekawszych. Szybkie, tanie i proste tak, aby mógł je przygotować każdy. Sprawdź, jak je zrobić.

Przystawki na ciepło, czy na zimno, te bardziej skomplikowane, czy prostsze, z warzyw a może z mięsa. Opcji jest wiele, my wybraliśmy kilka pasujących, na każdą okazję. Proste przystawki na imprezę zachwycą twoich gości, a tobie nie zabiorą dużo czasu. 

Zobacz wideo

Przystawki na imprezę - jakie menu wybrać

Warto na początek ustalić, ile chcemy poświęcić czasu na przygotowania jedzenia na naszą imprezę. Często jednak jest tak, że tego czasu jest niewiele lub wcale, bo goście przychodzą niespodziewanie. W takiej sytuacji warto przygotować coś, z tego, co mamy w lodówce. Rozumiem, że jednak nie w każdej znajdzie się coś, z czego można coś wyczarować. Można jednak temu zapobiec wcześniej.

Podczas codziennych zakupów, zawsze kupuj coś, co może ci się przydać w przyszłości. Podamy kilka propozycji, które ułatwią ci przygotowanie czegoś na szybko, są to np.: wykałaczki, ciasto francuskie, ciasto na pizzę, pieczarki w słoiku, różnego rodzaju gotowe sosy, kukurydza w puszce i oliwki w słoiku. Uwierz, że z tych składników i tego, co masz w lodówce, da się już wiele zrobić. Oto przepisy na nasze pomysły. 

Ciepła przystawka na imprezę, czyli mini pizza

Posiadając gotowe ciasto na pizzę, wystarczy tylko odpowiednio je pokroić. Możesz formować różne kształty i zaskoczyć gości. Posmaruj ciasto ketchupem, na to połóż pieczarki ze słoika kukurydze i szynkę. Na to wszystko jeszcze ser, do piekarnika i nasza mini pizza gotowa. 

Zimna przystawka na imprezę - koreczki z serem mozzarella i oliwkami

Do stworzenia tej przekąski potrzebne będą:

  • wykałaczki;
  • małe koktajlowe pomidorki;
  • oliwki;
  • małe kulki sera mozzarella;

Na wykałaczkę nabijamy kolejno pomidora, ser, oliwkę i to wszystko. Nasze danie jest gotowe. 

Zawijasy z ciasta francuskiego zachwycą twoich gości

W tej propozycji trzeba, rozwinąć ciasto francuskie na płasko w całości. Następnie posmarować je w dużej ilości ketchupem, na to położyć identyczną warstwę najpierw wędliny, potem sera. Zawijamy to teraz niczym roladę w rulon. Teraz kroimy na równe placki i do piekarnika. Zawijasy z ciasta francuskiego są już gotowe, aby zachwycić twoich gości. 

Więcej o: