Proste ciasto za wami chodzi? Ciasto leniwej synowej zrobicie w kilka chwil. I to bez pieczenia

Nie masz zbyt wiele czasu? Masz ochotę na łakocie, ale niekoniecznie słodkie, kupione w sklepie batoniki? A może wpadają goście, którzy zapowiedzieli się w ostatniej chwili? Mamy idealny przepis na takie okazje. Ciasto leniwej synowej przygotujesz błyskawicznie. Nie wymaga wielu składników, można je zrobić szybko, ale trzeba uwzględnić czas chłodzenia.

Więcej przepisów znajdziecie na stronie Gazeta.pl.

Proste ciasto  - ciasto leniwej synowej

Proste ciasto  - ciasto leniwej synowej. Składniki:

  • kilka paczek herbatników,
  • 500 g serka mascarpone,
  • 1,5 kubka śmietany 30 proc.,
  • 500 g masy kajmakowej (jedna lub dwie puszki),
  • 100 g chałwy – czekoladowej lub waniliowej.
Zobacz wideo Ciasto spod widelca Ewy Wachowicz [PRZEPIS]

Proste ciasto  - ciasto leniwej synowej. Przygotowanie:

Proste ciasto może być naprawdę proste. Na dodatek nie musisz mieć piekarnika, nie musisz mieć nawet porządnego miksera. Choć ten ostatni się na pewno przyda. Łatwiej (i szybciej) ubijesz przy jego pomocy schłodzoną śmietanę, a właśnie do tego trzeba zacząć przygotowanie prostego ciasta, jakim jest ciasto leniwej synowej.

Ubijamy więc schłodzoną mocną śmietanę. Powinna powstać sztywna masa. Do osobnego naczynia przekładamy mascarpone wraz z ¾ masy kajmakowej. Wszystko miksujemy (lub porządnie mieszamy). Masa ma być jednolita, gładka, bez grudek. Dodajemy do gładkiej masy bitą śmietanę. Delikatnie łączymy wszystko łyżką. Najlepiej drewnianą lub plastikową szpatułką.

Na dni blaszki wykładamy papier do pieczenia. Układamy na niej herbatniki. Na ciasteczka wykładamy 1/3 masy kajmakowej z bitą śmietaną. Powtarzamy czynność trzy razy. Przykrywamy wszystko herbatnikami. Na nich rozsmarowujemy pozostały kajmak. Na wierzchu rozkruszamy chałwę. Jeśli nie mamy chałwy, możemy zetrzeć na tarce kawałek czekolady (najlepiej deserowej).

Ciasto leniwej synowej wkładamy do lodówki na kilka godzin.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.