Nieprzyjemny zapach z lodówki? Pomogą m.in. fusy z kawy i cytryna, ale sposobów jest więcej

W naszych lodówkach przechowujemy rzeczy, które wydzielają intensywny, często nieprzyjemny zapach. Sery, ryby, niektóre gatunki wędlin skutecznie "psują atmosferę" w lodówce, zniechęcając nas do jedzenia. Jak zatem domowymi sposobami pozbyć się nieprzyjemnego zapachu? Poznaj pięć naszych metod.

Więcej domowych trików znajdziesz na naszej stronie Gazeta.pl.

Przykry zapach z lodówki skutecznie może nas zniechęcić do jedzenia i gotowania. Powodem nieprzyjemnego zapachu są często produkty o charakterystycznej woni, np. takie jak wędzone ryby czy sery, a także gromadząca się w lodówce wilgoć. Jak pozbyć się nieprzyjemnego aromatu z naszych lodówek? Najlepsze są oczywiście domowe sposoby, dziś prezentujemy wam pięć z nich.

1. Fusy z kawy skutecznie rozprawią się z nieprzyjemną wonią

Kawa to produkt, bez którego wielu z nas nie potrafi funkcjonować. Fusy z kawy mielonej znalazły wiele zastosowań, między innymi w zwalczaniu nieładnego zapachy z lodówki. Po wypiciu porannej kawy wysyp fusy na talerzyk, by wyschły. Suche fosy przełóż do słoiczka i przykryj gazą, by się nie wysypały. Ten sposób skutecznie zabije lodówkowy smrodek i pozostawi przyjemny, kawowy zapach.

2. Cytryna lekiem na całe zło

Cytryna także świetnie poradzi sobie z pochłanianiem zapachów z lodówki. Wystarczy, że pokroisz cytrynę na ćwiartki i każdą z nich umieścisz na jednej z półek lodówki. To sprawdzony i tani sposób. W tym celu możesz także użyć pomarańczy - sprawdzi się równie dobrze.

3. Soda oczyszczona - magiczny proszek tysiąca zastosowań

Nie znam innej substancji, która miałaby tyle zastosowań, co soda oczyszczona. Wodorowęglan sodu świetnie sprawdza się przy wypiekach, wybielaniu ubrań, odtykaniu zapchanych rur oraz jako pochłaniacz zapachów w lodówce. Wystarczy rozsypać trochę sody na talerzyk i schować na całą noc w lodówce - problem powinien zniknąć. Podobnie sprawdzi się także proszek do pieczenia. Obie te substancje świetnie pochłaniają wilgoć, warto więc je wymieniać co 2-3 dni.

4. Węgiel nie tylko w apteczce, lecz także w lodówce

Węgiel aktywowany znajdzie się w każdej apteczce. Słynie ze skutecznej absorpcji szkodliwych substancji, doskonale również pochłania nieprzyjemne zapachy z naszych lodówek. Wystarczy rozgnieść kilka tabletek i zawartość wysypać na talerzyk - o przykry zapach z lodówki już nie będziemy się martwić.

5. Żwirek dla kota to idealny pochłaniacz zapachów i wilgoci

Pewnie wielu z was to zaskoczy, innych może zszokuje, ale jednym z najskuteczniejszych sposobów na pozbycie się nieprzyjemnego zapachu z lodówki, jest umieszczenie w niej naczynia ze... żwirkiem dla kota. Ważne jest, by żwirek miał neutralny zapach, gdyż perfumowane grudki mogą dać efekt odwrotny do oczekiwanego. Żwirek pochłonie nawet najbardziej intensywne zapachy, należy jednak pamiętać, by wymieniać go co 3 dni.

Zaprezentowane sposoby z pewnością pomogą wam zwalczyć nieprzyjemny zapach. Warto pamiętać, że najważniejsza jest czystość i regularne czyszczenie naszych lodówek, najlepiej robić to nie rzadziej niż raz w miesiącu. Ważny jest też systematyczny przegląd zawartości lodówki. Wtedy nieprzyjemne zapachy nie będą się dawać we znaki.

Zobacz wideo
Więcej o: