Ta strona zawiera treści przeznaczone wyłącznie dla osób dorosłych
Nalewki w małych ilościach nie tylko rozgrzeją, ale też poprawią humor. Nie należy jednak przesadzać, przyjmuje się, że dziennie nie powinno się spożywać więcej niż 40 mililitrów i to raz na jakiś czas. Na nalewkę można sobie pozwolić na przykład po mroźnym spacerze, kiedy organizm potrzebuje dodatkowego zastrzyku energii, ale to nie jedyna jej zaleta. Co jeszcze warto wiedzieć na temat nalewki z gruszek na spirytusie?
Oprócz mocy rozgrzewającej właściwości zdrowotne nalewki z gruszki to cała lista zaskakujących benefitów. Trzy najważniejsze prozdrowotne funkcje nalewki prezentujemy poniżej.
Oprócz właściwości rozgrzewających i wspierających organizm nalewka z gruszek na spirytusie z miodem to idealny dodatek do deserów. Buteleczkę nalewki warto przechować w piwnicy do lata, można z niej wyczarować niezwykłe kształty na torcie lub wzbogacić smak lodów. Aromatyczna nalewka sprawdzi się też w duecie z ulubionym kawałkiem ciasta.
Przepis na nalewkę z gruszek oznacza bardzo krótką listę składników, dobra wiadomość jest też taka, że z pewnością większość z nich masz już w swojej kuchni.
Zastanawiasz się, czy jest to trudne i jak zrobić nalewkę z gruszek? Proces jest stosunkowo łatwy, ale wymaga czasu, o szczegółach piszemy poniżej.
Po upływie pół roku przelewamy nalewkę przez gazę i rozlewamy do butelek. Teraz czas na ponowne leżakowanie. W tym momencie można też uzupełnić nalewkę wódką, jeśli smak okaże się zbyt słodki. Nalewka domowej roboty to fantastyczny pomysł na świąteczne prezenty dla dorosłych. Wystarczy dodać kolorową wstążeczkę z miłą adnotacją. Można podarować jedną dużą butelkę lub cały zestaw małych nalewek "na raz". Na zdrowie!
Zobacz też: Domowa czereśniówka - przepis na smak lata zamknięty w nalewce. Pomoże pokonać te dolegliwości