Dlaczego do espresso podaje się wodę? Lepiej wypić ją przed czy po kawie?

Dlaczego w wielu kawiarniach do espresso podaje się szklankę wody? Ten zwyczaj ma bardzo ważne uzasadnienie. Wyjaśniamy, o co chodzi o kiedy należy wypić wodę.

Więcej ciekawostek kulinarnych znajdziesz na naszej stronie głównej

Wiele osób zaczyna swój dzień od kawy. Pijemy ją zarówno w domu, jak i na mieście, czasem w biegu, a czasem podczas spotkań towarzyskich. Ci, którzy odwiedzają kawiarnie, na pewno zauważyli, że do zamówionego espresso podaje się zwykle szklankę wody - tak przynajmniej powinno być w dobrej kawiarni. O co chodzi z tym zwyczajem?

Zobacz wideo Kawa to idealne rozpoczęcie poranka? Spraw, by była jeszcze przyjemniejsza dzięki pysznym syropom

Szklanka wody do espresso

Woda podawana jest do espresso po to, by móc oczyścić kubki smakowe z pozostałości innych smaków. Pozwoli to dobrze poczuć smak kawy i delektować się nim w pełni. Dlatego właśnie zaleca się, by wypić ją przed zamówionym espresso.

Niektórzy wolą jednak wypić ją później, by oczyścić kubki smakowe właśnie z intensywnej kawy. Jednak jest jeszcze jeden argument, by to właśnie wodę wypić najpierw.

Włoska tradycja

Włosi należą do prawdziwych miłośników kawy, a ich espresso daje potężny zastrzyk energii. Oni również piją szklankę wody przed wypiciem espresso. Dlaczego? Rozchodzi się o względy zdrowotne. Istnieje bowiem przekonanie, że nie należy pić kawy na pusty żołądek, gdyż może to grozić niestrawnością. Dlatego najpierw należy wypić wodę, a dopiero potem delektować się pyszną, intensywną kawą.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.