Jakie nadzienie do pączków - przegląd smaków

Jakie nadzienie do pączków będzie odpowiednie w tym roku? Bez względu na to, czy stoisz przed wyzwaniem pod tytułem własne wypieki, czy planujesz stanąć w paczkowej kolejce. Sprawdź nasz przewodnik po najlepszych smakach.

Nadzienie do pączków powrót dzieciństwa

Tradycyjny pączek wypełniała kwaskowata marmolada, której konsystencja i walory smakowe stały w opozycji do lukrowej polewy i delikatnego ciasta. Nadzienie do pączków w tym wydaniu to jak powrót do przeszłości i wielka uczta w jednym. W latach 90. to właśnie pączki stanowiły tradycyjne drugie śniadanie. Nikt nie zwracał uwagi na ich kaloryczność, czy wpływ na zdrowie. Z czasem pączki i drożdżówki wycofano ze sklepików szkolnych i aktualnie można je kupić raczej w cukierni lub sklepie spożywczym poza terenem szkoły. 

Pączki z nadzieniem - przegląd najlepszych smaków 

Współczesne pączki to morze możliwości, można je kupić w bardzo różnym wydaniu. Pączki z nadzieniem z marmolady to miły wstęp do całego wachlarza smaków. Przegląd tych najciekawszych prezentujemy poniżej. 

Zobacz wideo Galaktyczne, kolorowe, pyszne - najlepsze pączki i donaty na tłusty czwartek

Pączki z nadzieniem różanym z nutką nostalgii 

Róża to idealnie dopełnienie tego popularnego smakołyku. Szlachetny smak doskonale komponuje się z delikatnym ciastem. Smak i aromat róży od razu przywodzi na myśl miłe chwile przy eleganckiej zastawie do herbaty. Każdy, kto poszukuje słodkości na wyjątkową okazję, powinien sięgnąć po pączki z nadzieniem różanym. Ładnie zapakowany zestaw można nawet ofiarować w prezencie. 

Nadzienie budyniowe do pączków najsłodsze ze wszystkich

To nic innego jak creme de la creme w kategorii nadzienie do pączków. Budyń jeszcze nie tak dawno był totalnym zaskoczeniem, ale teraz już nikogo nie dziwi jego popularność. Ale uwaga w większej ilości nadzienie budyniowe do pączków może przyprawić o mdłości. Za budyniem w pączkach nie przepadają też dzieci, które chyba intuicyjnie wyczuwają, że za dużo tutaj słodyczy. 

Pączki bez nadzienia, czyli jakie?

Czasami już samo ciasto w zupełności wystarczy, bardzo dobre pączki bez nadzienia to te na bazie twarogu lub lukrowane gniazdka, które są wyjątkowo delikatne. Więcej na temat pączków bez tradycyjnego środka piszemy poniżej. 

Pączki z nadzieniem serowym idealne dla dzieci

Nie za słodkie za to bardzo sycące i wartościowe pączki z nadzieniem serowym stanowią pyszną przekąskę na dziecięce przyjęcie lub podczas spaceru. To takie trochę pączki o stałej konsystencji co w przypadku najmłodszych stanowi dodatkowy plus, bo nie ma się czym ubrudzić. Dobrej jakości, naturalne składniki to tajemnica sukcesu tych wyjątkowych pączków.  

Gniazdka - słodka chwila zapomnienia 

Gniazdka, chociaż stanowią odrębną kategorię to należą do rodziny puchatych pączkopodobnych wyrobów. Są niezwykle delikatne i bardzo słodkie. Najlepiej smakują na ciepło, należy też podkreślić, że są bardzo kaloryczne, a to wszystko za sprawą dużej ilości lukru. Jedno gniazdko to aż 400 kalorii. 

Zobacz też: Przepis na pączki z ziemniakami. Ten dodatek sprawi, że pączki będą pulchne i delikatne

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.