Kawa kuloodporna, czyli przepis na keto-napój. Podpowiadamy, co należy dodać

Kawa kuloodporna to prawdziwie objawienie wśród osób stosujących dietę ketogeniczną. Kawa z dodatkiem tłuszczu to sposób, by zacząć dzień z wysokiego C i dostarczyć sobie prawdziwą bombę energetyczną. Jak zrobić kawę kuloodporną i co należy do niej dodać?

Więcej przepisów znajdziesz na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Kawa kuloodporna jest słynna wśród miłośników diet niskowęglowodanowych. To nic innego, jak kawa z dodatkiem tłuszczu - masła i oleju kokosowego. Co takiego niezwykłego jest w kawie kuloodpornej? Oprócz wysokiej zawartości tłuszczu, istotnej dla osób na niektórych dietach, dostarcza wiele energii. Jak zrobić kawę kuloodporną? To nic trudnego. 

PankejkiPankejki - przepis na idealne śniadanie. Zamiast mleka użyj kefiru, wyjdą puszyste

Kawa kuloodporna - przepis:

Składniki:

  • dobrej jakości kawa
  • 2 łyżeczki masła
  • 1 łyżka oleju kokosowego 

Kawa kuloodporna - jak ją zrobić:

  1. Zaparz kawę, w sposób, który lubisz i odlej jej porcję do blendera. 
  2. Następnie dodaj masło w proporcji 2 łyżeczki masła na filiżankę kawy. Następnie dodaj 1 solidną łyżkę oleju kokosowego i połącz wszystko za pomocą blendera.
  3. Gdy składniki się połączą, napój jest gotowy do picia.

Dieta ketogeniczna. Na czym polega?

Czym jest dieta ketogeniczna? To niskowęglowodanowa dieta, w której głównym źródłem kalorii staje się tłuszcz. Odstawiamy zatem cukier, ciastka, biały chleb, słodkie owoce, warzywa z wysoką zawartością skrobi czy gazowane napoje. Na naszym talerzu pojawiają się za to potrawy z wysoką zawartością tłuszczu zwierzęcego i roślinnego, a także mięso i tłuste ryby. Do tego dobieramy potrawy z umiarkowaną ilością białka i bardzo mało węglowodanów. Dieta ketogeniczna może być korzystna dla organizmu, ale tylko wtedy, gdy jest stosowana przez krótki czas.

Nie każdy jednak może sobie pozwolić na jej stosowanie. Ta bardzo rygorystyczna dieta nie nadaje się dla:

  • osób z insulinooporną cukrzycą i przyjmujących inhibitory kotransportera sodowo-glukozowego 2 (SGLT-2 - lek na cukrzycę typu 2),
  • osób z zaburzeniami odżywiania,
  • przy chorobach nerek i trzustki,
  • dla kobiet w ciąży i karmiących piersią

Więcej o diecie ketogenicznej przeczytasz w naszym tekście:

Dieta ketogeniczna może być szkodliwa dla organizmu.Dieta ketogeniczna (dieta keto) - na czym polega. Czy jest to zdrowa dieta

Zobacz wideo
Więcej o: