Jak ugotować ziemniaki w mikrofalówce? Ekspresowy sposób

Czy da się ugotować ziemniaki w mikrofalówce? Da się! Jest to także sposób znacznie krótszy niż tradycyjne gotowanie. Sprawdź, jak przyrządzić ziemniaki z mikrofali.

Więcej trików kulinarnych znajdziesz na naszej stronie głównej

Zdarzyło ci się zapomnieć ugotować ziemniaków i szukać szybkiego rozwiązania? Z pomocą przychodzi... kuchenka mikrofalowa. To dobry sposób, by ugotować niedużą ilość ziemniaków na szybko. Wyjaśniamy, co zrobić.

Jak ugotować ziemniaki w mikrofalówce?

Aby ugotować ziemniaki w mikrofali wystarczy dobrze je wyszorować (gotujemy je w skórce) i ponakłuwać widelcem. Dzięki temu bulwy nie zostaną rozsadzone przez ciśnienie, które wytworzy się podczas podgrzewania.

Do mikrofali najlepiej wybierać niewielkie ziemniaki. Około 300 g ziemniaków układamy w miseczce lub głębokim talerzu, które nadają się do podgrzewania w mikrofalówce. Dodajemy sól, masło lub oliwę i nastawiamy kuchenkę na 900W, na 3-4 minuty. Po tym czasie obracamy je na drugą stronę i podgrzewamy przez kolejne 3-4 minuty. Należy pamiętać, że większe ziemniaki będą potrzebowały więcej czasu na ugotowanie się.

Po wyjęciu ziemniaków z mikrofalówki nakłuwamy je i sprawdzamy, czy już są gotowe. Jeśli nie, należy wstawić je do mikrofalówki jeszcze na kilka minut.

Zobacz wideo Ryż z mikrofali - bez garnka i bez pudła

Jak smakują ziemniaki z mikrofali?

Ziemniaki z mikrofali nie różnią się smakiem od tych gotowanych, ale mogą być mniej słone (sól z wody lepiej przenika do miąższu). Nie należy więc pomijać dodatku masła lub oliwy, soli czy również odrobiny czosnku lub rozmarynu.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.