Ciasto królewicz zaskakuje ilością opcji do wyboru: ciasto królewicz miodownik, ciasto królewicz z orzechami, ciasto królewicz z dżemem. Czym charakteryzują się poszczególne wersje i jak przygotować wymarzony placek?
Ciasto królewicz - duża blacha. Idealna propozycja na Wielkanoc
Królewicz to doskonały wybór, gdy przy wielkanocnym stole zbierze się cała rodzina. Duża blacha z ciastem królewicz sprawi, że wystarczy dla wszystkich i jeszcze będzie można zapakować na wynos. Poniżej prezentujemy przepisy na trzy wcielenia królewicza.
Ciasto królewicz - przepis. Który wybrać?
Czasochłonna wersja, która czas spędzony w kuchni wynagrodzi wyjątkowym smakiem. Oto lista składników i przepis na ciasto królewicz miodownik:
Lista produktów:
Przygotowanie:
Z powyższych składników należy zagnieść ciasto, które później dzielimy na dwie równe części. Każdą z nich wałkujemy i pieczemy w temperaturze 180 stopni przez około 20 minut. Upieczone blaty najlepiej smakują przełożone masą z budyniu.
Jest to doskonała propozycja na początek. Bardzo prosty przepis, który nie powinien sprawić większych trudności.
Lista składników:
Przygotowanie:
Zaczynamy od przygotowania ciasta miodowego zgodnie z instrukcją z pierwszego przepisu. Następnie należy przygotować biszkopt:
Teraz czas na przygotowanie masy:
W kolejnym kroku przekładamy placki: ciasto miodowe, masa, biszkopt, masa, ciasto miodowe. Na koniec przygotowujemy polewę. W tym celu rozpuszczamy czekoladę z dodatkiem śmietanki. Ostudzoną polewamy ciasto i wstawimy do lodówki.
Dżem sprawi, że ciasto straci lekko mdły smak i zyska nutę kwaskowatej świeżości. Jak zrobić ciasto królewicz z dżemem? Wystarczy w poprzednich wersjach zrezygnować z jednej warstwy na rzecz ulubionego dżemu.
Zobacz też: Mazurek czekoladowy - sprawdzony przepis na święta i nie tylko