Rosół - przepis, który musisz poznać. Ten trik zapewni głębszy smak

Rosół to klasyk i każdy chyba się z tym zgodzi. Niektórzy nie wyobrażają sobie niedzieli bez gorącego rosołu, nie brakuje także sympatyków pomidorowej ugotowanej właśnie na rosole. Jak zatem przygotować ten specjał, by jego smak był głęboki i wyjątkowy? Rozkoszny, popularny bloger kulinarny i autor książek, podpowiada, by najpierw podsmażyć warzywa na maśle. Ten trik to gwarancja sukcesu.

Więcej kulinarnych inspiracji znajdziesz na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Rosół to dla wielu gospodyń prawdziwa świętość. Święta, spotkania w gronie przyjaciół, uroczystości rodzinne - na stole zawsze króluje rosół. Dziś mamy dla was przepis na rosół, którego smak wręcz powala na kolana. Sekretem jest pewien łatwy trik - bloger Rozkoszny podpowiada, by warzywa podsmażyć na maśle. Ten trik zapewni głębię smaku. Brzmi ciekawie? Zapraszamy do przepisu na rosół, który zachwyci każdego, kto go spróbuje.

Rosół - przepis:

Składniki:

  • porcja rosołowa z kurczaka
  • ok. 300-400 g wołowiny z kością
  • mięso z indyka (golonka i szyja) - opcjonalnie
  • włoszczyzna: 3 marchewki, 2 pietruszki, kawałek selera, por, 2 cebule
  • 3 łyżki masła
  • lubczyk świeży lub suszony
  • przyprawy: sól, pieprz, ziele angielskie, liście laurowe, szczypta kurkumy

Rosół - sposób wykonania:

  1. Początkiem rosołu jest oczywiście mięsny wywar. Do dużego garnka włóż mięso i przez 10 minut mocz je w zimnej wodzie. Następnie wylej wodę z moczenia i zalej mięso świeżą i zimną wodą do połowy wysokości garnka. Wstaw na gaz i zagotuj. Kiedy zbiorą się szumowiny, zbierz je za pomocą sitka i dodaj kilka kulek ziela angielskiego i 3-4 listki laurowe oraz lubczyk. Gotuj wywar na niewielkim ogniu.
  2. W drugim garnku rozpuść masło. Warzywa obierz i przekrój wzdłuż na pół. Dodaj pokrojone warzywa i smaż na dużej mocy palnika przez 4-5 minut, aż zaczną miejscami robić się brązowe. Następnie zalej je wodą (ok. 1,5 litra) i chwilę gotuj, już na małym ogniu.
  3. Po ok. 15 minutach wolnego gotowania bulion warzywny dodaj do wywaru z mięsa. Teraz na wolnym ogniu gotuj rosół przez 2-3 godziny. Powinien jedynie "puszczać oczko".
  4. Pod koniec gotowania dodaj przyprawy w tym sól (rosół powinno solić się na końcu gotowania, kiedy wszystkie składniki oddadzą już swój smak). Jeśli uważasz, że rosół jest zbyt blady, dodaj szczyptę kurkumy.
  5. Rosół podawaj gorący z makaronem oraz posiekaną natką pietruszki.

Czy przepis na "maślany rosół" cię zainspirował? Polecam wypróbować ten trik, taki rosół nie ma sobie równych. Smacznego!

Zobacz wideo

Haps.pl jest dla Was i dla Was piszemy o kulinariach. Nie oznacza to jednak, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.