Ciasto jogurtowe - przepis na prosty deser. Wymieszaj składniki łyżką, a będzie delikatne i wilgotne

Ciasto jogurtowe to świetny pomysł na poczęstunek dla niespodziewanych gości oraz jako słodkie co nieco do popołudniowej kawy. Przepis na ciasto jogurtowe jest banalny, a potrzebne składniki na pewno masz w swojej kuchni. Jak zrobić pyszne ciasto jogurtowe, by było wilgotne i rozpływało się w ustach? Wystarczy wymieszać składniki łyżką.

Więcej przepisów na pyszne desery znajdziesz na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Ciasto jogurtowe to chyba najprostsze w wykonaniu ciasto, jakie istnieje. Podstawowe składniki oraz wyjątkowy smak sprawiają, że ciasto jogurtowe często gości na naszych stołach. Jak je zrobić, by smakowało wszystkim i było cudownie wilgotne? Wszystko wyjaśnimy poniżej. 

Ciasto jogurtowe - przepis na najprostszy i najsmaczniejszy deser

Potrzebne składniki:

  • 200 g jogurtu naturalnego
  • 3 jajka
  • 200 ml oleju roślinnego
  • 350 g mąki pszennej tortowej
  • 200 g cukru
  • 1 czubata łyżeczka proszku do pieczenia
  • olejek waniliowy

Ciasto jogurtowe  - prosty sposób wykonania

  1. Przygotuj dwie miski - na suche i mokre składniki. Do jednej z nich wbij jajka, dodaj jogurt, olejek waniliowy oraz olej i całość dokładnie wymieszaj. 
  2. Do drugiej miseczki przesiej mąkę i dodaj pozostałe suche składniki - cukier oraz proszek do pieczenia. Dokładnie wymieszaj.
  3. Mąkę wymieszaną z cukrem i proszkiem przesyp do miski z mokrymi składnikami i za pomocą łyżki całość dokładnie wymieszaj, aż konsystencja będzie jednolita i gładka.
  4. Przygotuj formę do pieczenia i wyłóż ją papierem. Przelej ciasto do formy i piecz w piekarniku nagrzanym do 180 stopni przez ok. 35 minut.
  5. Upieczone ciasto jogurtowe udekoruj polewą z białej czekolady lub oprósz cukrem pudrem

Kilka prostych kroków i w 40 minut zrobisz pyszne ciasto jogurtowe. Jeśli lubisz słodkości, koniecznie zapamiętaj ten przepis na szybkie ciasto, na pewno nie raz ci się przyda. Smacznego!

Haps.pl jest dla Was i dla Was piszemy o kulinariach. Nie oznacza to jednak, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Agora SA